| Aleexandraaaaa97 a întrebat:

Observ ca baietii vor fete cuminti si apreciaza cand o fata e virgina dar mereu le aleg pe cele care au experienta. Nu inteleg de ce spuneti " felicitari ai 18 ani si esti virgina" dar voi tot la aia de 18 ani care nu mai e mergeti. Astept pareri din partea fetelor si a baietilor

25 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Adica apreciez ca a stiut sa spuna nu(cred ca orice prieten pe care l-a avut i-a propus sa o faca), dar la 18 ani intr-o relatie stabila cred ca trebuie sa devina ceva normal intr-o relatie serioasa. si o fata care nu mai e virgina poate sa fie cuminte, nu e o regula.
alta chestie ar fi ca stii ca nu iti va da papucii sau nu te vei certa cu o fata care nu mai e virgina daca-i propui...
si, intr-un final, de unde sa stim noi care-i virgina si care nu?

| RAY a răspuns:

Faza e ca alea virgine se lasa mai greu, alea cu experienta mai usor plus ca nu se plang la fiecare contact de durere,stiu sa faca sex mai bine, nu vrem fete cuminti vrem fete rele,nebunatice,rele, care stiu ce vor asta e adevarul, ce sa facem cu una plicticoasa, nehotarata, fricoasa, care nu stie ce vrea, un barbat adevarat vrea o femeie adevarata

| StephanieS a răspuns (pentru RAY):

Sunt de acord cu tine!

| neutrino a răspuns:

In ziua de azi, sexul este principalul scop al unei relatii. Faptul ca baiatul reuseste sau nu sa "pacaleasca" fata, asta este cu totul alta poveste. Daca fata este virgina si vrea sa ramana asa inca un timp, atunci baiatul isi vede toate planurile date peste cap si-si pune intrebarea daca sa continue sau nu relatia. Barbatii fiind ipocriti, nu la fel se pune problema daca-si doreste o relatie de lunga durata : atunci prefera o domnisoara!

| Doub a răspuns:

Mno, iau şi ei ce se poate mai uşor, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu a răspuns:

Exista o mica doza de ipocrizie in ce spune oricine! Bineinteles ca e " vrajeala " atunci cand baietii spun ca prefera fetele cuminti, dar la fel de multa falsitate este si in declaratiile fetelor care sustin sus si tare ca vor baieti cu suflet sensibil si iubitori, neinteresati de sex dar... in acest timp alearga disperate dupa bad boys.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru pufulescu):

Foarte mare dreptate ai

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cred ca alea cu experienta sunt de ales. Cred ca si cu o virgina e bine dar mai bine e cu cele cu experienta. Cu cele virgine sexul e cu multa bagare de seama si prima oara nici el si mai ales ea nu se bucura de placere.

| cameleonu05 a răspuns:

Pa bagabonteala gen laughing

| StephanieS a răspuns:

Poate pentru ca nu sunt suficient de responsabili si rabdatori, incat sa "o invete" sau sa o astepte pana capata experienta. Si astfel aleg ceva gata instruit. Ei cred ca cele virgine nu stiu multe... insa, eu sunt de parere ca cele virigine stiu mult mai mult, deoarece cu siguranta sunt documentate, cunosc consecintele si riscurile si stiu de ce nu se arunca cu capul in fata, poate nu vor sa se arunce in bratul primului baiat si sa arate tot ce pot, ca mai apoi sa fie vorbite pe la spate. Il asteapta pe EL, care sa merite si sa le pretuiasca. Insa nu toti baietii stiu asta, poate pentru ca unii sunt superficiali sau pur si simplu nu ii duce capul sa gandeasca asa cum gandeste o fata. Dar sunt si baieti care stiu sa aiba rabdare, daca chiar isi doresc sa fie cu o fata si o asteapta, au rabdare cu ea si o inteleg.

| Aleexandraaaaa97 explică:

Remus1007 eu cand am facut prima data sex eram amandoi virgini dar daca ar fi sa aleg acum dintre un experimentat si unu virgin as alege unu cu experienta. Intrebarea asta am pus-o pentru ca de fiecare data vad cum toti vreti fete virgine dar pana la urma tot alea experimentate sunt mai bune

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Aleexandraaaaa97):

O virgina e un trofeu greu sa spun pentru un mascul are cu ce sa se laude in gasca lui, la masculi totul e pe trofee ca la fotbal e un fel de campionat,nu vezi aia bogati cu una cat mai frumoasa asta arata altor masculi ca el a castigat competitita, un badboy trebuie sa aiba si virgine ca trofee pentru a se asigura ca e in fata altora,vrem sex,uni usor, alti mai greu dar au castigat un trofeu, ipocrizia ne defineste, daca am fi sinceri la prima intarnire ar fi ceva de genul, draga mea eu te doresc pentru sex, ca sunt singur, nu are cine sa imi faca curatenie in casa, mancare etc dar noi nu suntem sinceri nici cu noi da cu alti, singurele triburi unde e sinceritate e in africa, fetele au un profil clar si barbati, pentru ca asculta de parinti

| Aleexandraaaaa97 explică:

Pufulescu da sunt fete care spun ca vor baieti sensibili dar alearga dupa unu care e bad boy dar nu toate sunt asa adica cel putin eu nu sunt asa eu nu vreau un anumit tip de baiat nu am o chestie gen sa fie musculos sensibil si plin de bani, prima data vreau sa vad daca ma inteleg cu el.

| RAY a răspuns (pentru Aleexandraaaaa97):

Un pampalau,fricos, nehotarat, urat, sarantoc sigur nu vrei, plus ca tu esti emotionala ceea ce isi doresti nu tu controlezi si mintea ta, asa cum nu isi place o haina din propia ta vointa, asa isi place si de un badboy pentru ca te atrage inconstient

| pufulescu a răspuns (pentru Aleexandraaaaa97):

Nu ma deranjeaza deloc alergatul fetelor dupa bad boys la varsta adolescentei, ci faptul ca dupa 20 de ani incep sa caute baieti cuminti pe care sa ii mai si prosteasca " in vederea " unei casatorii, sfatuite de parinti. Asta denota duplicitate si ma enerveaza la maxim! Daca o fata vrea un tip de barbat... sa se tina de treaba, nu e problema mea. Turbez insa cand vad femeile ( intre 15 si 40 de ani ) declarand una si facand alta. Nu poti sa citesti vreun site de stiri sau forum romanesc fara sa te lovesti de comentariile " sensibilelor " care condamna vehement violurile, in mediul virtual, dar le vezi pe strada in compania unor indivizi absolut respingatori, si nu vreau sa intru in detalii despre etniile carora apartin acei indivizi sau categoriile sociale din care fac parte.

| Aleexandraaaaa97 explică:

Ray nu pot sa spun ca ma atrag doar tipii bad boy nu am un tipar imi plac baietii cu care ma inteleg n

| RAY a răspuns (pentru Aleexandraaaaa97):

Exact asta am spus, nu avem tipare, ne place de ceva inconstient

| Aleexandraaaaa97 explică:

Ba da exista persoane care au tipare sunt fete care nu se uita la unu care nu are bani sau baieti care nu se uita la una tmida fara pic de tupeu

| vvso a răspuns:

Buna Alexandra,

Apreciez foarte mult fetele care sunt virgine pana la o varsta inaintata desi este un lucru din ce in ce mai rar.
Nu cred ca este vorba ca un baiat alege experienta in dauna inocentei, ci pur si simplu sunt mai multe fete care nu mai sunt virgine, decat cele care sunt. happy