| MaTrIx8378 a întrebat:

Ofer funda. Eu cred ca orice baiat sau fata si-ar putea da parerea cu un sfat bun. nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu asa cu o fata in general. Pai cum sa va zic, eu de fiecare data cand cunosc o fata, fiind singur si imi caut ' iubita' sa zic asa, dau de una de exemplu, care imi place fizic din poze, vorbim cateva zile mai continu, ne dam de inteles ca ne placem reciproc, ca vorbim de o rel intre noi, dar vinovatul sunt eu, pentru ca nu stiu, as fi gen prea gelos, adica nici nu sunt cu respectiva pers, si de exemplu vreau sa imi raspunda repede la mesaje cerandu-i explicati dc nu-mi raspunde, vreau sa vorbeasca doar cu mine, adica aceste chesti stiu ca zapaceste o fata si nu-i place, mai exact nu am incredere atat de repede intr-o persoana, de fel sunt si suparacios., nu stiu cum sa fac sa scap de acest lucru si sa numai prind asa repede drag de o fata, in sensul sa numai fiu asa pasator pentru ca stiu ca eu am de suferit, poate mai sunt si persoane ca mine si poate unele din ele sunteti voi care cititi aceasta problema si poate ma ajutati si pe mine cu un mic sfat. multumesc.

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Mai, pari asa disperat un pic. Relaxeaza-te! CALM.
Cine iti cere sa ai "incredere atat repede" intr-o persoana? Stii ca increderea se castiga in timp?
De ce zici ca esti suparacios?
De fapt esti tu asaaaa mai, "sa ne credem important" si doar tu contezi si tu si doar tu.

Cati ani zici ca ai?

| neutrino a răspuns:

Ai pretentii mult prea mari fata de ceea ce poti tu oferi.

| horansgang a răspuns:

Exact aşa sunt şi eu. îmi pasă prea mult de persoanele din jur, de exemplu mă îndrăgostesc repede de un băiat doar prin felul în care se comportă cu mine.

nu poţi să te schimbi, crede-mă, e imposibil, am încercat şi eu. asta te defineşte pe tine şi nu poţi să te schimbi. nu cred că ar putea cineva vreodată să se schimbe aşa radical cu sentimentele care îl caracterizează.

| MaTrIx8378 explică (pentru horansgang):

sad Asa sunt si eu ca baiat., ma incata caracterul ei, cum se comporta cu mine, imi dau seama imd ca e persoana care am cautat-o si cand e ceva care ma deranjeaza ma doare si cer explicati si sunt gelos si etc.

| iubireposesiva a răspuns:

In mare parte si eu sunt genul mai geloasa.Si ti-o zis din proprie experienta ca nu e chiar bine.De N ori am fost pe punctul de a ma desparti de viitorul meu sot doar din cauza geloziei.Cu gelozia mea, l-am facut si pe el sa-mi ceara socoteala pentru anumite lucruri, doar pentru ca ii ceream si eu.
Eu am mai incercat sa las din gelozie, sa nu mai fiu suparacioasa si totul e mult mai bine.Pt ca nu vei ajunge nicaieri asa.Eu ma suparam, dar imi si trecea la fel de repede, pe cand el ramanea suparat pentru ca ma suparam din nimicuri.Asa ca, te sfatuiesc sa lasi gelozia deoparte si supararile si sa nu te arunci cu capul inainte in relatiile cu fetele. Sper ca ti-am fost de folos! happy

| Cristina2004 a răspuns:

Si eu sunt intr-o relatie. Sincer am fost geloasa ca el statea cu alta fata si vorbeau mult.M-am despartit.Dar el a zis sa ne impacam.Am zis DA.INCEARCA SA STAPANESTI GELOZIA SI SA ITI INCHIPUI CA TU ESTI ACEL BAIAT CU CARE VORBESTE IUBITA TA. Crede-ma am trecut prin asta.Ai incredere in ea.Nu mai pierde timpul cu prostii de genul ca ....Sta numai cu el si bla bla bla.Nu pierde iubirea doar cu un capriciu. Sper ca te-am ajutat.