| Ugleadani a întrebat:

Ofer funda! Salut, după cat timp se usucă sau dispare sperma de pe penis dupa ejaculare? Fără a ma spală?
No hate...
Și dacă fata a avut sperma pe chiloți a atins mana ei ștearsă de sperma și a pus mâna pe chiloți ei în zona intima se poate rămâne în cazul asta deși era streraza pe mana și nu avea pe mana lichid spermatic că sa șters. Am un mic stres no hate.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sperma nu dispare de pe penis, dimpotriva se usuca se formeaza o crusta (smegma), care produce iritatie a penisului, inrosindu-l, usturandu-te sau chiar umfladu-se daca nu este spalat si tinut curat.
Nici nu-mi vine sa cred ca ai ajus la varsta asta si nu ai invatat inca sa te speli pe cuc ca sa-l tii curat.
Este necesar sa inveti sa te speli pe penis cu apa calda si sapun, imediat dupa fiecare masturbare si apoi dusul zilnic este recomandat ca s aai un corp curat si organele genitale de asemenea, ca sunt resturi d eurina si sperma care se scurg si miros oribil.
Cu sperma uscata de pe chiloti, perdelele, prosoape si alte obiecte de imbracaminte sau wc NU se poate ramane gravida!

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Ramai doar prin sex, nu prin atingeri sau prin chiloti.