| mikutzzza1000 a întrebat:

Off! Avem impreuna 3 luni, nici nu ma asteptam sa ajungem atat de "departe". Dupa multe, certurii, despartiri, taiat pe maini, declarati de iubire, lacrimi, alcool, momente frumoase, dezamagiri, gelozie si lista poate continua. El este plecat acum in germania la lucru si o sa vina undeva la sfarsitul luni septembrie.Cu o zi inainte sa plece am vorbit cu el si mi. a spus ca chiar ma iubeste dar nu mai pot crede asta pentru ca nici o saptamana nu am stat despartiti si el s-a dus la fosta sa se culce cu ea l.am iertat si de data asta si ne.am impacat. El e dincolo nu stiu daca mai tine sau nu legatura cu fosta sau cu vreo una din fetele cu care el se culca si care umbla dupa el.Pe o parte am si eu o vina pentru ca la inceput se purta foarte frumos, ma cauta, face fapte pentru mine iar eu nu am stiut sa apreciez decat cand a fost prea tarziu si el s. a oprit sa le mai faca.Nu stiu daca tine sau nu la mine, iar asta ma doare cel mai tare, mie teama sa nu fiu doar o alta fata pe lista cu care vrea doar sa se culce. Poate am gresit si eu, dar ce. a mai mare tampenie a mea a fost faptul ca i.am aratat ca. l iubesc si el acu profita la maxim de lucru asta, chiar i-a spus unui prieten de a lui ca poate sa faca orice cu mine pentru ca stie ca sunt a lui si ca. l iubesc.Imi pare rau pe o parte ca i-am spus lucru asta, dar asta e nu o mai pot da inapoi si mai e un lucru pe care il stiut de la el, lui ii place o fata la nebunie pana o cucereste din momentul in care fata e a lui inceteaza sa isi mai arate sentimentele la fel ca inainte. Ce as putea face ca si el sa puna suflet pentru mine, sa ma iubeasca?( el spune ca pot sa obtin lucru asta de la el daca stiu cum sa ma port...sa stiu sa ma impun cand trebuie si sa las si de la mine in anuminte momente, iar eu nu prea stiu cand trebuie sa fac lucrurile astea)? Merita sa continui relatzia asta cu el?

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Probabil sa-i platesti cu aceeasi moneda.

El nu te suna des, bun, nici tu nu-l suni des. El nu-ti spune vorbe frumoase, nici tu nu-i spui.

Cand face ceva ce te deranjeaza foarte tare, ai grija sa-i spui ca te deranjeaza, si daca crezi ca este necesar sa-l pedepsesti. ( Probabil sa nu-i mai vorbesti o perioada, sau sa-i vorbesti in sictir. ) Trebuie sa lasi de la tine cand ceva nu este foarte grav. Cam asta ti-a spus el sa faci.

Arata-i intr-un fel ca iti pasa de el, dar nu prea. ( Gen, odata imi pasa de tine, odata nu, odata da, odata nu. ). Daca simti in continuare ca nimic nu se schimba, ca nu te iubeste, eu zic sa te desparti de el.

| liviu42 a răspuns:

In nici un caz. cati ani ai?

| ToxicGirl a răspuns:

Pai daca il iubesti trebuie sa faci si sacrificii.dar sa nu ii dai totul pe tava.fi un pic mai misterioasa ca sa te iubeasca si mai mult...nu vreau sa iti spun ca e bine sa te desparti de el.pentru ca poate ai suferi.dar cine stie. poate ti-ar fi mai bine.sunt multi baieti in lumea asta. daca nu ti-a mers bine cu el.nu inseamna ca e sfarsitu lumiihappy...e numai si numai decizia ta daca vrei sa continui asa sau sa te desparti de el.dar gandeste-te si un pic ca daca el e plecat in Germania poate sa faca ce vrea acolo pentru ca nu il poti opri tu.

| Dizz a răspuns:

Eu zic să`i dai verde. Ştii... Iubire cu forţa nu există happy. Din moment ce e îndrăgostit nebuneşte de alta nu trebuie să`ţi mai baţi capul cu el. Apăi... Ar fi o pierdere de timp. Dar... Dacă vrei să procedezi altfel... Faci şi tu exact cum face el. Tu ştii mai bine cum procedează în relaţia asta... Vorbeşte cu foştii etc. Dar nu exagera! Dacă îţi va reproşa ceva, îi vei spune că ai motivele tale pentru care faci de'astea. Şi dacă te întreabă te sfătuiesc să nu i le spui direct. Sper că ţi-am putut fii de folos. Take care! :*

| AlexC_7935 a răspuns:

Cati ani ai?
I`mi suna a film (drama) ce scrii tu acolo, sa stii ca nu se sfarseste lumea daca un barbat nu te place.

| Mockingbird a răspuns:

Incearca sa nu-i mai arati ca il iubesti si chestii din astea. NU ai vazut ca i-a zis lu pr lui ca poate sa faca ce vrea cu tine! Incearca sa te comporti altfel cu el sa fii mai autoritoara(dar nu foarte) si sa nu ii mai permiti atatea(ma refer ca s-a culcat cu fosta lui prietena si mai multe) Daca o sa incerci sa-l tii un pic sub papuc o sa isi dea si el seama ca nu poate sa faca chiar orice cu tine. Chiar daca il iubesti incearca sa te gandesti ca nu merita. Si daca pana la urma tu nu simti ca el te iubeste. eu zic ca nu mai are rost sa continuati relatia. Adica iti dai tu seama daca te merita cu adevarat sau nu (prin felul lui de a fi)

| aliali2000 a răspuns:

Merita daca tii la el dar am o idee ca sa il faci putin gelos desparte-te de el prin telefon si apoi sa vezi ce o sa te cauit.

| byutZa_5459 a răspuns:

Daca uh chiar tii la el da merita. dar poate ar fi timpul sa ii arati si uh ca il iubesti mai mult.ca uh chiar tii la el.mai ales acum cand e plecat si are nevoie de asta. succes