| gingergirl1 a întrebat:

Off,fetelor! Sunt putin cam speriata! Nu stiu.ce sa fac! mie imi place de un baiat! Si stiti eu ma bagam cu el in seama! Adica am vorbit cu el pe fb cam prin luna mai(dar am gasit "o... minciunica"ca sa ma bag in seama cu el laughing pentru ca nu stiam ce sa-i spun! Si asta e si intrebarea! Vreau sa vorbesc azi cu el,DAR CE SA II SPUN?! Si as vrea sa nu ma considere disperata! Eu ma gandeam sa il intreb ce face,cum mai e vremea prin Bucuresti(acum sunt la mare),daca s-a uitat la meciul de aseara! dar altceva nu imi mai vine in minte! Eu as vrea sa fim amici(pentru inceput,ca de aici pleaca totul) Si na'de acum cand il vad il salut,il mai intreb si eu ceva dar chiar nu stiu ce sa-i spun acum! Fetelor, voi ce faceti cand vreti sa va imprieteniti cu un baiat?!

6 răspunsuri:
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Pai prima oara intreaba-l lucruri banale, de exemplu ce ii place sa faca in timpul liber sau filmul preferat. Intai vezi ce ii place, apoi poti gasi o gramada de motive, poate va plac aceleasi lucruri tongue.
Bafta! happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

La fete le place (si e foarte bine si recomandat) sa fi direct si sa le spui care-i problema si anume ca-ti place de ea,altfel ajungi in "zona prieteniei" mult timp si nu mai iesi de acolo fiind iubita cu ea, ci doar cu ea spunandu-ti "si eu te iubesc, dar doar ca un frate" straight face

FI DIRECTA. Spune-i clar omolui... imi place de tine.E prostie sa intrebi de vreme, meciuri etc. Orice ai vorbi cu el vobest sa atingi punctele care vrei tu, si anume sa-i spui ca-ti place de el.Nu fi rusinoasa si spune-i direct, si totul o sa fie ok.Lasa prostia cu ocolirea si trecerea prin "amici/prieteni" pentru ca niciodata no sa fiti iubiti.

Pe lang asta, nu pune suflet in "relatiile" astea pentru ca nu sunt relatii sunt copilarii.Ai timp cand o sa pregatesti de chesti serioase,acu distreaza-te,iesi cu baieti, tachineaza-i, joaca-te cu ei, aventuri, si o sa vezi cai mai bine decat sa plangi ca prostutza dupa fiecare.Parerea mea tongue

Sper ca te-am ajutat tongue
Ceau :*

| gyovany95 a răspuns:

laughing când vrei să te împreientenști cu un tip, bagă-te în seamă de 2-3 ori, spune-i a 3 a oară ceva drăguț și după te va căuta zilnic, necondiționat!

| Ajutatorool a răspuns:

Cum merge raidu la wow, daca a mai crescut ratingu la league of legends, care vopsea se usuca mai repede, neagra sau albastra, de ce au magazinele non stop incuietori. Gasesti tu.

| NoNameexd a răspuns:

Calmează-te scumpohee hee. Nu trebuie să te simți așa,nu trebuie să gândești negativ. Dacă e băiat de treabă,adu vorba despre relații,iubire,vezi dacă place pe cineva,ce fel de fete îi plac și chestii de genu'. Dacă zice că nu place pe nimeni,atunci te sfătuiesc să îi zici ce ai pe suflet,dar vezi să nu pari disperată,dar nici indiferentă,fi așa oarecum gen dacă zice "Nu te plac",spune ok,rămânem prieteni măcar? happy, iar bineînțeles dacă zice "Ești frumoasă și eu te plac" sau în felul ăsta, atunci e totul perfect, mai departe te descurci! Sper că te-am ajutat cu asta, te pup și multă baftă cu el!:*

| byuttta a răspuns:

Incearca sa fi mai misterioasa, si sa-i atragi atentia prin lucruri mici si banale.