| deeadedea2 a întrebat:

Ok cum sa incep? o intrebare ciudata si awkward am avut o relatie acum ceva timp.a fost o relatie ciudata cand ne intalneam era dragut doar ca el avea o oarecare problema..nu ne sarutam adica doar asa un sarut pe buze sau obraz..era patetic..si 2 luni asa am mers in continuu..asa ca am treminat-o.mi-a parut rau de el pentru ca incepusem sa tin la el ca la un frate..in fine.a fost ciudat.iar dupa un prieten de-al lui pe care bineinteles il cunosteam si eu a inceput sa vorbeasca destul de des cu mine.e dragut si de treaba stiu ca ma place stie ca am inceput sa il plac...aseara am avut primul "date" a fost dragut si diferit pot sa zic ca a cam sarit pe mine. aproape ca ne-am sarutat intr-una si m-am simtit ciudat.si vreau sa intreb daca ma simt asa din cauza fostului? adica pentru ca, cu el nu m-am prea sarutat mult m-am obisnuit asa si scum cu actualul o fac prea des...mi se pare asa doar din cauza fostului? funda:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E normal sa ai un usor sentiment de vinovatie, chiar daca nu-l poti defini exact, inca.Sunt doua luni,in care ai fost obisnuita sa "functionezi" si sa te exprimi altfel.
Este sigur ca vei depasi acest sentiment,mai ales ca pe fostul ai ajuns sa-l vezi ca pe un frate si,probabil,v-ati despartit in termeni cel putin civilizati.
Este bine sa delimitezi cat mai clar(in mintea si sufletul tau),prezentul de trecut si vei vedea ca te vei simti mult mai bine in actuala ta relatie.
Ce a fost s-a terminat,s-a incheiat, acum esti cu o alta persoana, iti place si nu are nici o importanta ca este prieten cu fostul tau, doar sa nu aiba de suferit amicitia lor desi nu cred.
Bucura-te de ceea ce ai si savureaza fiecare clipa, nu-ti infrana singura sentimentele si tendinta fireasca spre fericire!
Mult noroc!
happy

7 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Chiar ca ciudata... Pai depinde de fiecare om thinking Eu sunt mai pupacios de felul meu, dar ma adaptez in funcție de Preferințele prietenei :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema pe care o avea fostul era timiditate, care nu e chiar o problema propriu zisa.
Nu ai specificat cum te-ai simtit ciudat? Sa inteleg ca nu ti-au placut saruturile actualului?
Sfatul meu comunicati mai mult si sarutativa mai putin. O relatie nu se construieste doar prin atractie fizica, ci doar prin comunicare.
Cand decizi sa iti incepi viata sexuala neaparat folositi prezervaticul.
Cam asta e tot.
Spor.

| SebastianCMT a răspuns:

Te simti asa pentru ca probabil a fost prima oara. Dar stai calma nu e nimic rau e ceva normal

| Ninaaaa a răspuns:

Da, cel mai probabil da. Din cauza fostului te simti ciudat, fiindca te-ai obisnuit asa si acum vine o schimbare care acum la inceput ti se pare ciudata dar cu timpul te vei obisnui. Este normal happy deci nimic iesit din comun, daca baiatul te saruta inseamna ca te iubeste asa ca ai motive sa fi fericita!big grin Dar daca vreodata te va deranja ceva spune-i neaparat, vorbiti si rezolvati. Sa va tina! Te pup si sper ca te-am ajtutat. take care

| deeadedea2 explică:

Multumes cpentru toate raspunsurile...nu am stiut ce raspuns sa aleg..toate sunt geniale..si sunteti niste oameni minunati ca v-ati facut timp sa gasiti un raspuns la intrebarea mea.m-ati ajutat foarte mult..multumesc :*

| Addușca a răspuns:

Nu neaparat te simți prost din cauza fostului, ci te simți ciudat din cauză că te macină gândul „ ce va zice oare **x** ". Și cuvântul ciudat în contextul ăsta poate avea 2 sensuri. Primul sens ar fi că nu prea îți place să te săruți cu el sau chestii și al doilea context ar fi că începi să ții la el mai repede decât îți poți imagina sau să-ți dai seama.
Încearcă să nu te mai gândești la ex, trecutul e trecut și trebuie să rămână trecut. Priveste tot înainte, trăiește clipca că după vei regreta.

| briannal87 a răspuns:

Da,dar daca chiar il placi te vei obisnui > Funda?