| Antonicuta4 a întrebat:

Ok deci... am cateva intrebari
1.Cum sa ii arat unui baiat ca il plac?(fara sa ii zic direct)
2.Cum imi dau seama ca un baiat ma place?
3.Cum sa ii zic celei mai bune prietene sa stea departe de baiatul pe care il plac?

Mersiii anticipat

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Razi la glumele lui
ii faci complimente
esti apropiata de el

2. daca se comporta frumos
iti face poftele
iti face complimente
vrea sa te vada

3. cu cuvinte
altfel n-ai cum sa-i spui
ii zici ca daca ar fi ea in locul tau nu cred ca i-ar conveni sa-i furi tipul de care ii place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Spune-i sa iti zica chesti despre el si gaseste chesti in comun cu el.
2. I don't know sad
3. Daca e o prietena adevarata te-ar intelege cat de mult il placi si ti l-ar lasa numai tie dar daca nu face asta inseamna ca nu e o prietena adevarata si m-ai bine sa te lipsesti de ea...

| gingergirl1 a răspuns:

1. Gesturi simple. Gen : o privire, un zambet, un gest, intelegi tu. Keep calm, daca e baiat destept isi va da seamawinking
2. Iti poti da seama dupa felul in care se poarta cu tine happy
3. "cea mai buna prietena"? O "cea mai buna prietena" nu s-ar da la baiatul pe care il placi. P.S : niciodata sa nu te certi cu o prietena pentru un baiat, nu se merita [experienta]hee hee
Suuces. :*

| Drack550 a răspuns:

1.Vorbesti cu el, vezi ce ii place sa faca si implicate si tu cat poti.
2. Dupa felul in care iti vorbeste, priveste sau cum iti acorda atentie.
3. Daca ti prietena adevarat si nu ii nimic intre cei doi zi direct si ar trebuis a te inteleaga.

| MeddyMaddy a răspuns:

1. Incepeti sa vorbiti, sa va imprieteniti. Ia-l de mana. Uita-te la el atunci cand el se uita in alta parte(dar sa te vada altcineva dintre prietenii lui ca o faci).
2. Se uita mereu la tine. Iti spune mereu cuvinte de lauda, complimente, iti ia apararea in fata celorlalti.
3. Ii spui ca-l placi pe''X'' si daca iti este prietena asta ar trebui sa insemne tot.