| vadstramb a întrebat:

Ok deci, sunt impreuna cu un baiat de aproape 2 ani, de cam jumatate de an l am vazut cam schimbat si tot am incercat sa descopar ce naiba s a intamplat, am descoperit usor suor ca cauta din ce in ce mai multe fete pe internet fb etc. si mi baga tot fell de minciuni care ma faceau sa cred ca ma inseala, dar dupa 5 luni am reusit sa scot adevarul de la el si anume ca se masturbeaza des la pozele unei fete cunoscute, o prietena care o avem in comun. Am ramas socata cand am auzit, si i a luat destul timp sa mi spuna adevarul, cu greu, si dupa jmatate de an a reusit.Acum au trecut 2 luni de cand stiu si ori de cate ori ma gandesc la el facand treaba respectiva la pozele fetei aleia ma apuca un tremur. Ma gandesc zi de zi si cred ca nu e ceva normal, pentru ca noi am discutat despre treaba asta si l am rugat sa se apuce de filme porno sau mai stiu eu ce, dar nu la pozele cunoscutilor ca simt ca ma inseala pe fata, nu suport gandul asta de a se masturba la pozele fetei aleia, nu inteleg cum poate sa stea fata in fata cu fata respectiva daca el in fiecare seara se masturbeaza (sau se masturba) la pozele ei,iar problema e ca nu inteleg de ce ii vine sa se masturbeze la pozele ei pentru ca fata respectiva n are poze indecente, si na... Mi a promis ca nu o va mai face la pozele ei dar nu mi promite nimic, chestia asta m-a lasat oleaca in, ****, habar n am cum sa spun, dar m a luat prin surprindere.Sunt extrem de convinsa ca inca o mai face, dar as fi preerat mai degraba de ar face o la filme porno sau poze de pe net cu fete necunoscute,ca doar de asta e net si s si site uri de genu. cu aste ana m problema, si na, habar n am ce sa mai gandesc respectiv la el pentru ca sex primeste aproape in fiecare zi, si seara se gandeste si si face filme si se masturbeaza cu pozele ei.Cum **** vine asta ca nu mai intelg nimic.

15 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

E un bolnav mintal! Lasa.l frasului in pace si ia.ti altul ca mai sunt destui pe lumea asta.
Esti frumoasa si buna, cu bun simt - de ce irosesti aceste calitati demne de apreciere, plus tineretea ta pe un animal bolnav si dus cu capul? Da.i papucii. E el singurul baiat ramas pe lumea asta? Stii prea bine ca nu.
Unii baieti pot fi iubitori si pasionali cu propria lor iubita, fara chestii bolnave din astea. Cauta altul si fi fericita!
Fara regrete, santaj emotional din partea lui si alte cele, ci "Next!"

| T0T a răspuns (pentru Mayar):

90% dintre bărbați se masturbează deci 90% sunt bolnavi la cap?

Și nu e valabil doar pentru tine văd că voi nu prea aveți minte fetelor. Acum dacă tipul o place pe acea tipă, poate are poze mai sexy și mai știu eu ce asta e, e alegerea lui pe ce se masturbează.
Ca un răspuns la întrebare. Ar trebui să îl lași deoarece e clar că pe tine nu te iubește. Cel mai probabil o place pe acea fată, cel puțin ca înfățișare e clar că mai mult ca pe tine.

| Mayar a răspuns (pentru T0T):

Conditiile prezentate aici ale acelei 'manifestari' o fac bolnava pe persoana care o practica.

| T0T a răspuns (pentru Mayar):

Să fim serioși. Nu ești băiat. Am prezentat fapturile. Fiecare se masturbează pe ce dorește. Dacă acea fată e mai sexy, e normal și dacă tipul nu o iubește pe iubita lui.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Mayar):

De unde sti tu sigur ca prietenul tau nu se masturbeaza la pozele altor fete?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru T0T):

Asa sunt fetele frate frustrate si invidioase pe fetele mai frumoase decat ele, de aia reactioneaza asa si jignesc persoana in mod nedreptwinking

| vadstramb explică (pentru T0T):

Din pacate is de acord cu tine

| vadstramb explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

In primul rand eu n am zis nimic de rau de ea. pentru ca ea nu a facut nimic de fapt... deci n ar avea logica de ce sa jignesc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca se mastrubeaza la pozele ei desi are prietena inseamna ca respectiva este o fata super frumoasa si in mod clar si-o doreste. sunteti tineri este absolut normal sa vreti sa experimentati mai mult, o relatie de 2 ani pff halele maica sfanta as muri de plictiseala. baiatul clar o doreste pe respectiva, daca iti convine bine daca nu, sti unde-i usa.

| Seba2013 a răspuns:

Normal este sa se excite la un stimul erotic.
Dar prin conditionare se poate excita si la un stimul care nu este erotic.

De exemplu o strada anume, poate trezi frica, daca in trecut, ai avut o experienta dureroasa.

Mai ales cineva care se masturbeaza in numele alcuiva.
Acestia si-au schimbat perceptia normala, intr-o perceptie nerealista cu fantezii.
Asta inseamna degradarea omului in societate.

Spune-i sa revina la realitate, sa lase imaginatia fictiva.

| Armenianeek a răspuns:

Ce minte bolnava laughing)))
N-am mai auzit de asa ceva, sincer. Si tu fata draga de ce mai stai cu el? straight face Deschide ochii, din moment ce e cu tine ti se pare normal sa-si dea ''labuta'' la poze cu alta? straight face
Asta in cazul in care e adevarat ce ai scris aici. Anyway bafta!

| vadstramb explică (pentru Armenianeek):

Am inceput sa scriu pe site ul asta azi pentru ca m am saturat sa ma gandesc la secventa asta din viata mea, cu toate ca dupa cearta care am avut-o in perioada respectiva acum suntem okay... dar eu tot ma gandesc. de ti se pare total amuzant sau ceva inventat fa pasi ca nu vad sa ajuti... si dar sa te distrezi, dar ma rog, e vina mea ca am inceput sa scriu aici.

| vadstramb explică (pentru Armenianeek):

Oricum mersi

| razvanplaton007 a răspuns:

Sincer cred ca ar trebui sa aveti o discutie foarte serioasa pe tema asta, in cazul in care mai tii la el.Ca nu e ceva normal mai ales cand exista atat de multe "materiale". Parerea mea e ca baiatul e putin cam bolnav si ar trebui sa mearga la un psiholog daca nu vrea sa discute cu tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru razvanplaton007):

Ba frate sunteti minunati omul o doreste pe fata aia, e obsedat de frumusetea ei, carui baiat nu i-ar placea o fata superba da voi de aicea sunteti sfinti voi nu va masturbati la pozele fetelor frumoase, halele maica sfanta, auzi sa mearga la psiholog...