| xFaith a întrebat:

Ok... fosta lui prietena, incearca sa il caute. din nou!
Vroia sa o intrebe pe verisoara prietenului meu daca poate sa-i dea nr lui de telefon. Ok, verisoara lui nu a vrut sa` il dea.
Dar totusi... ma intristeaza faptul ca ea inca incearca sa il caute...
Voi ce ati face in privinta asta? Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| adelolyta a răspuns:

Uite draguto, am trecut si eu prin situatii ca aceasta si nu trebuie sa iti faci nici o problema, daca iubitul tau tine la tine si va intelegeti el no sa te paraseasca pentru o exa arata-i ca nu iti faci probleme in privinta aceasta si poartate normal intelege-l si iubestel ca pana acum :*

3 răspunsuri:
| rox13yy a răspuns:

Chiar nu trebuie sa faci nimic, doar sa fii cu ochii pe iubitul tau, abia acum iti poate dovedii cat de mult insemni pentru el. Daca intr-adevar te iubeste nu va conta ca ea il cauta, nu va conta nimic.Tu nu trebuie decat sa fii foarte atenta, sa nu cumva sa se intalneasca cu ea si in acelasi timp sa fie si cu tine, bafta

| ioanadanny a răspuns:

sad.eu zic sa discuti cu fosta lui prietena.

| Oanna07 a răspuns:

In primul rand, zic eu poti incepe cu un salut si sa mentii respectul pe tot parcursul randurilor scrise. "Ok" nu este tocmai o adresare de inceput. Dar cine ma cred eu? Nu sunt mama ta sa te invat sa vorbesti, cert e ca pentru a avea niste raspunsuri cat de cat bune, trebuie sa avem si un limbaj adecvat. Legat de problema ta. Nu, nu este tocmai normal sa il caute, tinand cont ca e cu tine(deci sentimentele lui, practic nu mai exista). Eu zic ca daca el te iubeste tu nu ar trebui sa iti faci probleme in cazul asta. Sfatul meu ar fi urmatorul : vorbeste cu iubitul tau si afla daca mai are sentimente, in momentul in care siguranta ca te iubeste pe tine e maxima, mergeti impreuna si discutati cu fosta, fara mahalageala si spunetii sa inceteze.