| anonim_4396 a întrebat:

Ok, stiu ca s-a intamplat acum un an dar ma tot macina gandul. Acum un an eram foaaarte indragostita de un baiat care era prieten cu o colega de clasa..Cred ca si lui i-a placut de mine pentru ca statea pe langa mine si daca il intrebam ce face baga texte de genu: "vreau sa vad cum reactionezi" "vreau sa vad ce comportament ai" etc si intro zi el i-a cerut acelei colege nr meu de tel Desi stiam asta si il iubeam nu am avut nicidata curajul sa-l abordez..Acum ma intreb "si daca si el ma placea" etc. Intrebarea e: Credeti ca el ma placea, sau ma mai place avand in vedere ca se comporta aproape la fel?

3 răspunsuri:
| NikkiColours a răspuns:

Probabil ca te placea. Baietii fac in general chestii de-astea atunci cand plac o fata si nu stiu cum sa se manifeste. Cred ca ar trebui sa il abordezi tu, daca se comporta la fel, inainte sa pierzi sansa.

| neutrino a răspuns:

Ce rost au toate aceste intrebari? Pentru propria mandrie? Mergi inainte, nu inapoi.

| pretty34 a răspuns:

Daca i-a cerut nr de tel, nu te-a sunat niciodata? Acum apartine deja de domeniul trecutului, dar daca crezi ca se comporta la fel, fa ceva! Daca pierzi timpul nu se va mai intoarce de dragul tau. Daca e singur si inca mai sta pe lannga tine...in fine, daca iti da de inteles ca te mai place atunci trebuie sa faci si tu ceva, sa-i vb.