| ale1 a întrebat:

Olla! va rog ajutati-ma.Cine stie texte de iubire? Sau ziceti de unde sa le scot.MULTUMESC!

19 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Intra pe internet explorer, apoi scrie declaratii de dragoste si iti vor aparea foarte multe siteuri, da clic pe care vrei si vei gasi declaratiile dorite.

| alexam a răspuns:

Le scoti din suflet! Sa nu fie doar texte, tocmai asta e farmecul, ci sa simti!

| selef a răspuns:

Cauta citae de Voltaire.(http://autori.citatepedia.ro/de.php?a=Voltaire)un exemplu.

| AllenTJ a răspuns:

Haha bine zis "Leguitoarea" rolling on the floor good one laughing

| Annitu a răspuns:

SPER SA ITI PLACA! O SA ITI TRIMIT CATEVA!

Si totul a inceput ca o joaca; ea, fata fitoasa de la bucuresti care cica se juca cu toti baietii si el, cuceritorul din provincie...Amandoi mandrii... ea nu avea teama de nimic... el se temea de ea, sa nu se faca de ras, sa nu sa joace ea cu el...pentru amandoi a fost o joaca... dar timpul trecea si lucrurile se schimbau... Ea incepea sa tina din ce in ce mai mult la el.asa parea si el, ca tine la ea... parea ca lucrurile devin serioase... ea era fericita...cu toate ca stia ca la terminarea vacantei va trebui sa se intoarca la bucuresti.Profita de fiece clipa si stia ca se va intoarce la el urmatoarea vacanta...

Timpul sa plece a venit cu lacrimi in ochi si-a luat la revedere de la el... a suferit mult.multe nopti a stat cu gandul la el... ea, fata fitoasa nepasatoare se schimbase...

Timpul a trecut...si a venit vacanta...plina de speranta, dor si fericire s-a intors la el, dar a avut parte de o surpriza neplacuta...totul era schimbat, chiar si el.Nimic nu mai era la fel. el nu se mai purta la fel.era rece... dadea semne ca nu ii pasa de ea... dar insa pentru ea era prea tarziu... tinea prea mult la el...si nu a putut renunta la el...

Si de dragul amintirilor frumoase, si de dragul lui a rabdat.si a avut incredere in el O INCREDERE OARBA... iar el.mandru ca a reusit sa o imblanzeasca pe fitoasa fata de la bucuresti... si-a continuat jocul in care ea a crezut 3 ani de zile.

| Annitu a răspuns:

Durerea de stomac cu care s-a trezit nu se datora oboselii sau a mancarii, ci mai degraba din cauza evenimentelor ce aveau sa se intample in ziua aceea.Astazi trebuia sa incheie o relatie ce dura de 2 ani de zile...si chiar considera ca a ramas tarziu.Trebuia sa se termine; "Nu vreau sa o neindreptatesc nici pe ea.Nu sunt eu unic in lumea asta.Nu sunt nici prea frumos, nici prea destept, dar am facut tot ce imi statea in putere ca totul sa fie bine, sa nu se termine" Tanarul simtea ca durerea de stomac se accentueaza.Simtea ca se sufoca. S-a imbracat repede si a iesit.Nu a lasat-o niciodata sa astepte pana acum si nu putea sa o faca nici de data asta.Era o zi ploioasa de aprilie.In cateva minute a ajuns la locul intalnirii, si ca de obicei a ajuns primul. Dupa cateva minute o vede apropiindu-se pe iubita lui.Se hoatarasc sa mearga la un cafe'. "Mi`e frig" zise fata...de fapt acestea au fost singurele cuvinte rostite pana au ajuns la cafe'. "Vrei sa`mi zici ceva? zise fata uitandu-se in ochii lui."DA", zise el. Fata devenise curioasa."Pai zi`mi odata, ce mai stai!"spuse ea iritata. Tanarul ofta si o intreba:"Pana unde crezi ca va merge asta? sau mai bine zis crezi ca suntem o pereche potrivita?""De ce simti nevoia sa ma intrebi asta"zise ea..."Draga mea, iti amintesti ca te-am sunat acum cateva zile? Cred ca era in jur de 11 noaptea""Imi amintesc" zise ea.Si tanarul fara sa mai astepte ca ea sa raspunda, continua:"In noaptea aceea ma gandeam la tine, ca de obicei...iti scrisesem si o poezie si am vrut sa ti`o spun la telefon.Cand te-am sunat, nici nu m`ai lasat sa ti`o spun. mi-ai zis ca :"ce! nu am alta treaba decat sa te sun la ora aia?"In momentul acela, m`am simtit ca un boxer care primeste cativa pumni in cap si cade jos... dar am tacut, mi-am cerut scuze si am inchis telefonul.Si am mai avut multe certuri asemanatoare cu asta.Si mai ti minte cand m`am imbolnavit si Cristina mi-a zis ca sunt foarte norocos si ca tu o sa ai grija de mine.Si tu i`ai zis:"nu am alta treaba? dar ce sunt eu...infirmiera? el nu are mama?"Fata zise:"da, dar ce legatura au astea? de ce mi le spui acum? sti ca asa sunt eu...nu`mi place romantismul.si in plus am eu fata de infirmiera?"el ii raspunse razand:"Nu draga mea, nu ai fata de infirmiera...si cu inima pe care o porti, chiar daca ai vrea, nu ai putea fi infirmiera..."Si continua: "Pana acum de cate ori m`ai sunat dimineata sau noaptea tarziu sa`mi spui cuvinte de dragoste? de cate ori mi-ai trimis un mesaj pe telefon? poate ca nu`ti place nici sa-i faci fericiti pe oamenii care te iubesc.Pe cand eu, mai presus de tine, imi place sa-i fac fericiti pe cei din jurul meu.De cand suntem impreuna mereu am avut un mesaj de dragoste pentru tine.Sti...noi 2 suntem ca albul si negrul..."Fata intelesese deja :"Adica vrei sa fiu poeta?"Tanarul zambi gandindu`se ce hotarare buna a luat despartindu`se de ea."Nu draga mea...nu vreau sa fi poeta.Chiar daca ai vrea nu ai mai putea, dar noi trebuie sa ne despartim.Cred ca ar fi cel mai bine pentru amindoi."Tanara a inlemnit..."Dar eu te iubesc si credeam ca ma iubesti si tu"... Tanarul ofta:"Nu draga mea... tu doar credeai ca ma iubesti. Daca ma iubeai, acum nu discutam lucrurile acestea..." Fetei ii dadusera lacrimile. Tanarul scoase o batista si i-o intinse fetei."Bine...asa sa fie! Sper sa nu ma lasi pentru alta!"Tanarul:Cum poti sa crezi asta? Pana acum nu a existat alta fata pentru mine si nici nu va exista alta o perioada lunga de timp"Si cei doi tineri, care s`au asezat la masa ca iubiti, acum stateau ca doi straini. Dupa cateva momente de liniste... tanara zise:"Cred ca ar fi mai bine sa plecam"Tanarul spuse ca el vrea sa mai ramana un pic singur...si se mai imbratisara o data inainte de a se desparti pentru totdeauna...Cand fata s-a departat, tanarul incepu sa tremure, desi ploaia se oprise demult.Incepu sa se roage incet:"Doamne, da`mi putere"...si-a amintit de prieteni.De ce ii spusesera ei, ca nu se potrivesc, ca au caractere diferite. Dar a facut alegerea buna... Orele au trecut.Si locul soarelui si al ploii l`au luat stelele.Nu`i zise nimic mamei lui, care l-a intampinat la usa si se duse direct in camera lui.Clipele treceau greu si el inca se gandea la momentul despartirii, dar a doua zi trebuia sa se trezeasca devreme si sa plece la munca.Si a atipit...Se trezi la ora 7.Tocmai cand sa iasa din casa se uita la telefonul mobil si a vazut ca are 10 apeluri nepreluate si un mesaj nou.Nu auzise telefonul pentru ca era foarte obosit.Se uita la mesaj si a vazut ca venise de la "Sufletzel"--(astfel o alinta el pe iubita lui.)"Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam.Numai fara tine nu pot sa traiesc.Iti jur dragul meu ca numai pe tine te-am iubit si voi muri iubindu`te pe tine...Adio dragostea mea"Tanarul s`a mirat.Era pentru prima oara cand ea ii trimitea un mesaj. S`a uitat la ce ora a fost trimis mesajul si a vazut ca fusese trimis la ora 05:00.Incepu sa rada in hohote...nu se astepta la asa ceva... fusese luat prin surprindere.Forma repede numarul ei dar a raspuns o voce straina: "As putea sa vorbesc cu Cristina?"Persoana care a raspuns izbucni in plans:"Eu sunt mama ei... fetita mea s`a sinucis! A tot sunat pe cineva toata noaptea...cand am vazut dimineata ca lumina din camera ei este inca aprinsa am intrat, dar fetita mea se spanzurase!"Tanarul simti ca totul in jurul lui se prabuseste.

---Dupa cateva luni----2 medici vorbesc : unul intreaba de starea de sanatate a unui dintre bolnavi..."baiatul ala... mi l-a adus acum 3 luni. O fata s`a sinucis din cauza lui.Si din ziua aia nu`si mai lasa telefonul mobil din mana si tot trimite mesaje.Acum cateva zile am fost curios si i-am luat noaptea telefonul din mana sa ma uit la numar, dar numarul ala e anulat de 3 luni.Am gasit ultimul mesaj care il primise:"Am invatat sa iubesc tot ce era al meu. Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam.Numai fara tine nu pot sa traiesc.Iti jur dragul meu ca numai pe tine te-am iubit si voi muri iubindu`te pe tine...Adio dragostea mea"

| Annitu a răspuns:

Boy - Ceau draga!
Girl – Ceau!
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh...de ce?
Girl – Nu-i nimic…un control de rutina...
Boy – Ok!
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok!
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi!
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui!
Girl - Yeah...
Boy - De ce intrebi? S-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s`a intamplat nimic...
Boy – Bine!
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine!
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine!
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M-as impusca pentru tine oricand!
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s-a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc!
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala :

Boy – Mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu!
Boy – Oh!
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu!
Mate - Dar stii cum sunt fetele…
Boy – Yeah!
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceeiasi seara:
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M-am simtit un pic rau.
Boy - esti bine acum?
Girl - Trebuie sa plec…. vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept!
Girl - S-ar putea sa dureze…te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc!
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartim...
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc!
>click < (inchide telefonul)

Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon.

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun eu ce s-a intamplat
Boy - Amice…ce s-a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta…433-555-3468

Baiatul suna la numarul acela dupa ore.

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul!
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena.
Voice - Care este numele ei?

Baiatul ii da informatiile

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s-a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s-a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital :
Boy: - Esti bine?
Girl -...
Boy - Scumpo, te rog spune ceva!
Girl - Eu…
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata…. in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba? de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc….plange/...
Girl - Si eu te iubesc.nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine.
Nurse - Orele de vizita s-au terminat.

Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare!

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un billet langa…

In billet scria:

"Am luat un glont pentru ea;
Asa cum am zis ca voi muri pentru ea!"

| Annitu a răspuns:

Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
Femeia: Vrei sa plec?
Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.
Femeia: Ma iubesti?
Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: M-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: O sa faci dragoste numai cu mine?
Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: Ai inebunit?
Femeia: Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: Da!
Femeia: Iubitule!

si acum citeste de jos in sus rolling on the floorlaughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

| Annitu a răspuns:

Vrei sa te injur? Sa-mi bag inima in pieptul tau! Sa-mi sugi sufletul si toata iubirea pe care ti-o port! Sa te omor cu iubirea mea! Sa te ia dragostea meA, sa ma fugareasca cu tine! Auzi? Sti ceva? Ia mai du-te in sufletu meu ca m-ai facut sa te iubesc!

| Annitu a răspuns:

Gandeste-te cum te-ai simti daca cea mai scumpa si iubita persoana ti-ar frange inima...te.ar parasi...Ideea ca adormi si nu te mai trezesti niciodata e atat de oribila incat ma trec fiorii...Imagineaza-ti cum e sa adormi incetul cu incetul...sa fii drogat din iubire, dragoste...sa adormi si sa visezi cate clipe ati petrekut impreuna...cand v-ati jurat iubire…s visezii prietenii si familia ta…la toate lucrurile bune…la cadourile primite de la persoana iubita.la petrecerile la care ati mers impreuna. VREI SA VISEZI LUCRURI BUNE…dar nu ai cum pentru ca acel gand ca ai pierdut perspana iubita nu-ti da pace…si mai ales gandul ca nu te vei mai trezi din acest cosmar niciodata…greseala lui ti-a marcat viata... a decolorat-o! asa ca inkerci sa te fortezi s te trezesti…. si incepi sa gandesti la tine .la el.la motivul pentru care u astazi mori.pentru ca fara dragostea lui nu mai poti trai.nu poti trece prin locurile in care va sarutati…va imbratisati…. nu poti accepta gandul ca va atinge alta fata in afara de tine…va rade si va plange cu ea…langa ea.in bratele ei…asa ca preferi sa mori sa te izolezi…! si te gandesti si la motivul pentru care pers iubita te omoara…iti face toate astea…te paraseste dintr-o data! gandurile astea iti dau dureri de cap.il vezi peste tot, dar cand te apropii el dispare…esti total pierduta!……! acum. te gandesti la tine si la momentul cand visul se va termina si nu va mai ramane decat intunericul.intuneric…vise spulberate…inima franta…lacrimi in zadar.Asa ca incerci mai tare. te fortezi mai tare sa te trezesti TREBUIE SA TE TREZESTI! si sa-l determini sa se opreasca! OPRESTE-TE TE ROOOOGG! NU POT SA ADORM SI SA VISEZ PE VECIE LA LUCRURILE ASTEA ORIBILE! dar exista o problema cosmarul e curat, rece... e insasi personificarea iadului…! si nu te poti trrezi oricat ai incerca! totu e in zadar…. dragostea nu mai exista! iubitu tau te-a mintit in toate aceste luni ca te iubeste…totu e scrum acum! pentru el nu mai existi .de fapt nu ai de unde s stii daca ai existat vreodata…a sters cu buretele de pe inima si din suflet toata dragostea pe care i-ai oferit-o…toate clipele frumoase le-a uitat.acum e cu alta fata…pe tine te-a parasit…! E dura realitatea! dar accept-o pentru ca nu mai exista alta cale! ...NU TE MAI POTI TREZI NIKIODATA. dragostea te-a facut s visezi .si sa zbori. si tot dragostea te omoara! IUBITUL TAU TI-A DARUIT CLIPE CA-N RAI si tot IUBITUL TAU TE TRIMITE IN IAD! acum regreti stiu. dar in zadar 100 de regrete nu fac nici 2 lei! plangi .plangi nu-ti vine sa crezi! tipi, dar nimeni nu te mai aude. UNDE-S TOTI PRIETENII CAND AI NEVOIE DE EI? nu-s…nici ei nu mai exista…l-ai pierdut p el…ai pierdut tot.nu mai ai nimic .nu mai esti nimic…esti Un nimeni! ASA CA…mori in felul asta in cea mai sinistra tortura cu putinta!=>SUFERIND DIN DRAGOSTE!

| Annitu a răspuns:

Era odata o fata oarba...si s-a izolat de toti si toate...nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei.

-Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea...

-Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul...

-Nu ma voi casatori daca nu pot vedea...

La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati... a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb...

-Nu ma pot casatori cu un orb, a spus fata si s-a intors sa plece...

Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit :

-sa ai grija de ochii mei te rog"...

| Annitu a răspuns:

Viata ta e frumoasa...nu ai nicio problema.stii sigur k te iubeste... dar intr un minut viata ta se schimba... el te paraseste pentru cea mai buna prietena.incerci sa te gandesti k e doar o gluma...nu stii ce sa faci.sa plangi sau sa razi... el nu vrea nici macar sa ti mai vorbeak... zice ca nu mai are rost si u te intrebi:"cum nu mai are'? el insemna totul pentru tine...si incepe calvarul...stai in ksa ascultand melodiile voastre. vrei sa fie doar un vis... vrei sa te trezesti la libertate... el nu te mai vrea.si toate amintirile tale nu se strerg. te gandesti k vrei sa mori...nu stii ce sa faci. vrei doar sa scapi de durerea imensa din sufletul tau...simtiti k o iei razna. pur si simplu... vrei sa mori...si asa trec zilele... iar el nu se mai intoarce. tu tot speri...si dintr o data te loveste.il vezi in fata ta.cum se pupa cu cea mai buna prietena a ta. e k si cum cineva ti ar baga un cutit in inima si l-ar invarti acolo.aceleasi vorbe pe care ti le spunea si tie i le spune si iei.aceleasi saruturi.simti k te pierzi. vrei sa te evapori...sa dispari. iar el rade.si nu-i pasa.si te intrebi:ce a mai ramas din toate promisiunile? din toate acele vorbe si saruturi dulci...noptile pierdute langa el...sutele de mesaje cu noapte buna...iti dai seama k nu a mai ramas nimic...si incerci sa mergi mai departe.incerci sa te faci k atrecut.incerci sa te minti pe tine... dar de fiecare data cand auzi numele lui. ti se inmoaie picioarele...gandul tau zboara departe.si-ti aduci iar aminte de zilele acelea de iarana.cand el era langa tine sa te incalzeask...si atunci incepi iar sa plangi...si iti dai seama k nu l vei putea uita niciodata...

| Annitu a răspuns:

Un zambet a fost suficient... pentru a-l iubi... lumina ochilor lui mi-a orbit sufletul, vorbele spuse imi sunt si acum tiparite in minte. fiecare cuvant, fiecare soapta. vocea lui... o voce suava, gingasa ce ma alina mereu... stateam ore-n sir si discutam... discutam orice, despre soare si luna, despre moarte si viata, despre vreme, despre noi... despre lumea mea sau lumea lui... nu m-a atins niciodata, cu toate ca am impresia uneori k pe obraz ii simt parfumul... e departe de mine. mult prea departe, l-am cunoscut pe net, cand privirele ni s-au intalnit am simtit amandoi ceva puternic... cred ca jumatate de ora ne-am privit fara sa ne scriem macar un cuvant... of... ce ochi, ce buze, ce om... un inger... ce cobora in fiecare noapte in visele mele si-n fiecare zi era acolo, in lumea lui, ma astepta... nu-mi cerea nimic... doar imi oferea, ma facea sa zambesc chiar si atunci cand credeam k e totul pierdut... stia sa-mi stearga lacrimile fara sa ma atinga... stia sa-mi vorbeasca fara cuvinte. doar prin priviri... m-a facut sa iubesc uratul existent in lumea mea... sa iubesc ploile, furtunile... sa ma iubesc pe mine... si pe el. il iubesc foarte mult... si stiu ca si el ma iubeste... mult... dar mereu acelasi dar... mi-a promis k va veni, ma va strange in ale lui brate. va fi langa mine... de o saptamana nu mai stiu nimic de el. am incercat sa-l sun, are tel inchis iar pe msn e mereu offline... de o saptamana nu reusesc sa ma concentrez asupra studiilor. ma gandesc doar la el, si plang, alerg, ma ratacesc, simt ca ma prabusesc. totul e o nebunie inecata in ceata durerii... nu mai vreau sa sufar... imi pun prea multe intrebari... daca i s-a intamplat ceva? daca nu ma mai vrea? prea multe intrebari... prea multa iubire... prea trista lumea mea fara el. de fapt fara el totul e lipsit de rost. nu pot sa merg mai departe... m-a invatat multe dar nu m-a invatat cum sa traiesc fara el... fara vorbele lui, privirea lui... iubirea lui... imi lipseste... si-mi va lipsi... mereu... eu inca il astept... prea trista aceasta asteptare... prea trista sunt eu. prea trist e totul fara iubire...

| sorana_1576 a răspuns:

EU TE IUBESC SI TE ADOR SI PENTRU TINE AS VREA SA MOR

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu ești îndrăgostit, deci lipsește originalitatea.
Intră pe Felicitări.ro și citești și aduni și scazi și alegi și combini... și vezi ce iese.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca daca nu esti spontana si incerci sa inveti de la altii, o sa apari ca Eba cind si-a uitat discursul (cred ca stii la ce ma refer) big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu 2 site-uri texte de amor sau texte de iubire intra pe google si scriele mult mult noroc! succes la cautare.

| pses a răspuns:

Daca tu iubesti cu adevarat ar trebui sa stii sa le scoti din inima