| MinionDodo a întrebat:

OMG. Imi place de cel mai bun prieten al meu si el ma place dar la amandoi ne este frica sa ne cuplam pentru ca am distruge o prietenie adevarata. Plus ca mai este si prietenul lui cel mai bun, care ne cam distruge "relatia" pentru ca nu e de acord ca acel baiat sa fie cu mine. Help.

Răspuns Câştigător
| Miladincaa a răspuns:

Daca sunteti prieteni cu adevarat e de la sine inteles ca aveti incredere unul in celalalt. Tocmai de aceea ar trebui sa deveniti un cuplu. Deja va cunoasteti, stiti amandoi ce ii place celuilalt, ce isi deorste celalalt... Este un lucru pe cat de rar pe atat de frumos ca o prietenie adevarata sa se transforme intr-o reala poveste de iubire. Incerca-ti sa nu va mai ganditi atat la riscurile unei relatii si priviti mai mult partea frumoasa, altfel nu veti reusi sa treceti mai departe, iar gandul de " Oare cum ar fi fost daca incercam?" o sa va chinuie pe amandoi. Cat il priveste pe prietenul sau... Incearca sa nu il bagi in seama, din cate spui acest baiat pare in mod clar gelos pe ce ar putea fi intre voi. Ignora ce spune si incearca sa il convingi si pe prietenul tau sa faca la fel.
Tine minte : orice s-ar intampla o prietenie adevarata tezista pentru totdeauna!

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu fiti fraieri! Daca si el te place, si tu il placi, e perfect.hee hee Si eu sunt impreuna cu prietenul meu cel mai bun. E mult mai bine asa pentru ca voi deja va cunoasteti, v-ati obisnuit unul cu celalalt. Iar in legatura cu prietenul lui cel mai bun, eu cred ca ala te place sau ii este ciuda pe relatia voastra. N-ar trebui sa conteze ce spun altii. Faceti ce simtiti voihappy

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca risti sa distrugi o prietenie adevarata nu o sa castigi o iubire adevarata. Daca lucrurile dintre voi nu vor merge, veti ramane prieteni. Daca sunteti prieteni asa buni o sa treceti peste asta. Nu o lua ca pe un capat de lume, nu ai de ce

| pufuletziii a răspuns:

In primul rand nu il bagati in seama pe acel baiat care ca impiedica. Apoi, voi puteti fi impreuna pentru ca daca ati face asta, relatie voastra s-ar intarii si mai mult, si ati fi si mai mult decat doi cel mai buni prieteni. Dar trebuie sa va jurati ca daca nu merge, o sa fiti din nou prieteni fara nici o jena. Succes!happy

| TheLittleBadGirl a răspuns:

OK DECI OMG SUNTEM SURORI
sunt in aceeasi situatie, aproape. OMG! Deci fii atenta, imi place de cel mai bun prieten al meu de un an jumate, sunt indragostita de el, pe atunci nu ne cunosteam dar am ajuns cei mai buni prieteni si lol nu ma place pentru ca el e perf si afemeiat si eu sunt u si da 0 sanse multe lacrimi. Esti norocoasa, cuplati-va, casa de piatra la mai multi copii laughing).

| Loading2 a răspuns (pentru TheLittleBadGirl):

Mor..sunt in aceeasi situatie...

| Denymdfk a răspuns:

Cand iti alegi baiatu cu care vrei si fi,acela trebuie sa fie in primul rand "cel mai bun prieten" apoi mama si tata pentru tine si in final iubit.
Asadar tu ai acoperit deja primul punct, deci nu mai ezita happy asta daca il placi cu adevarat.
Daca este doar o chestie de moment, un moft ca sa zic asa, care vine si trece, nu trebuie sa te complici.
Dar daca este ceva real, din parte la amn2...nici nu trebuie sa te gandesti prea mult, trebuie sa faci ceea ce simti! happy