| xbugs a întrebat:

Pai am o mica povestioara dupa care urmeaza si intrebarea.
Prietena mea ia trimis un mesaj cu " ce faci " fostului ei prieten si sa bagat in seama cu el, mai mult.
De unde stiu? Sunt prieten destul de bun cu fostul ei prieten.
Deci, e justificat sa fu suparat pe ea?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate ar trebui sa fii mai suparat pe tine.
Ce anume ii lipseste si a simtit nevoia sa-i scrie si sa comunice cu el? Fetele nu au nostalgii bruste,fara motiv.
Gandeste-te si vei gasi raspunsul.
In plus,doar i-a scris,nu e cine stie ce mare lucru,nu deveni stapanul ei absolut,nu-ti apartine ca mana sau ochiul tau,ea e o alta persoana,la fel de libera ca tine.

Fiecare cuplu are un "regulament interior" prestabilit, nu are sens sa incercam sa iti oferim argumente care sa te ajute sau sa-ti darame justificarile.
Daca relatia voastra e una armonioasa, nu ai motiv sa te superi, daca relatia voastra sufera de zabrele, te poti si desparti...de voi doi depinde, dar nu judeca tinand cont de orgoliul personal, ci de incredere si sentimente reciproce.
Doar atat.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
De ce sa fii suparat pe ea doar pentru un simplu mesaj? happy
Ar fi mai bine sa discuti cu ea si sa ii spui ca te deranjeaza ca inca tine legatura sau ca se baga in seama cu el happy
Iar tu sa te superi pe ea atunci cand mesajele o sa fie mai "siropoase" laughing

Bafta kiss