| razadeluna a întrebat:

Pai daca exista sarbatoarea de Dragobete, nu mai bine s-ar sarbatori asta ca e romaneasca, decat cea de Valentine, care nu e de la noi?

9 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ai dreptate dar ce sa facem daca ne am [americanit?] si apoi daca serbam si dragobetele si velantines day avem 367 de sarbatori nu. s a marit anul cu o zi.

| madalina_8123 a răspuns:

Nici eu nu-s prea incantata de aceasta sarbatoare importata. Ni se pierd traditiile din cauza sarbatorilor importate. Oricum, eu nu prea sarbatoresc V. Day si nici Dragobetele pentru ca eu cred ca nu ai nevoie de o zi speciala pentru. a-i face persoanei iubite un cadou sau pentru. a petrece ceva timp cu ea. Dragostea in sine ar trebui sa fie un motiv suficient pentru a-ti face iubitul/iubita sa se simta bine alaturi de tine in fiecare zi. Cu toate acestea, e bine sa fii atent cu "jumatatea ta" si macar o data pe an, decat deloc.

| Deeiu a răspuns:

Deci.imi place cum gandestiwinking
Dar se pare ca oamenii aleg sa sarbatoreasca mai bine de Valentine's day, decat de Dragobetethinking
Eo una aleg Dragobetele, pare a fi o sarbatoare mai "reala", in schimb Val. day este imprumutata de la americani, daca nu ma inselthinking
Poate oamenii aleg sa sarbatoreasca Valentine's day mai mult decat Dragobete pentru ca suna mai frumos numele de Valentine's...
:*

| emy a răspuns:

E frumos ca ambele sarbatori sa fie respectate, ca sa zic asa. Ce conteaza ca una dintre ele nu e romaneasca.In felul asta, ne mai bucuram si noi, ne mai distram.Nu trebuie sa ne gandim numai la probleme, caci, in felul asta, innebunim.Omul trebuie sa se bucure de toate lucrurile bune pe care i le ofera Dumnezeu si viata.Totul a fost facut cu rost in lumea asta.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy

ai dreptate:d
dar se pare ca valentine`s day e mai popularalaughing

| DontAsK a răspuns:

I love Ballentine's day. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu nu am sarbatorit pe nici una pana acum, eu tin doar sarbatorile religioase, asa ca, fiecare cu placerea lui! oricum, celor care serbeaza le urez o zi cat mai frumoasa si mai plina de iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt total de accord. straight face de ce sarbatorim noi ceva dupa americani cand avem sarbatoare nationala cu aceeasi tema?

| danysiiustin a răspuns:

Da ar fi ceva... dar cum toate is schimbata trebuie sa se schimbe si asta nu crezi? dar e bine si valentine pentru cei indragostiti...pentru care nu-s indragostiti nici nu-i intereseaza!