| eXtrike a întrebat:

Pai o intrebare pentru fete, de ce suferiti atat dupa baieti? Daca va paraseste, va apucati va bociti 1 luna sau chiar mai mult..., De ce?

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Pai daca as fi una din acele fete care cred ca baietii sunt niste monstrii fara sentimente nu as stii sa. ti raspund fiindca nu mi s.ar fi intamplat asa ceva.
insa cum iubesc baietii, pot spune ca pnm...suferim pentru ca ii iubim. o fata nu sufera pentru un baiat degeaba, trebuie sa aiba sentimente puternice pentru el.
au fost multe fete pe TPU care au cerut sfaturi despre cum ar putea sa uite un baiat care le. a parasit si dupa care sufera. nu este ceva general...adica eu cum pun mult suflet in relatii sufar dar nu mai mult de 2 saptamana. am si eu o viata si o reputatie si nu pot umbla cu ochii inlacrimati zi de zi, cu acelasi tricou de 3 zile si cu un aer de big grinEAD MAN WALKING IN A RAINY DAY...
NO WAY...asta inseamna suferinta adevarata sau poate unele chiar cad in depresie.
XOXO (fundita?)

18 răspunsuri:
| stresu a răspuns:

Daca merge prost sufere si tipii si tipele, dar sunt fete carora le place sa se victimizeze si atunci bocesc in public, se lauda practic cu asta si atunci apar generalizari. Stiu si tipi care plang mai mult decat as plange eu 7 vieti, mai ales ca eu prefer alte tipuri de exteriorizare. Pe scurt, se poate suferi si altfel sau sa plangi in spatiul privat si toti putem ajunge in astfel de situatii - viata asta...
Oricum nu am nimic cu plansul, dar nu trebuie generalizat in halul asta; oameni suntem, trecem si prin momente proaste. Eu oricum mi-am jurat sa nu plang vreodata din cauza vreunui tip si pana acum mi-a iesit; asta nu inseamna ca am avut numai momente roz. Ce urasc sunt bocitoarele din motive stupide de-alde "nu m-a sunat iubi de 4 ore" cum aveam multe in camin si ma impiedicam de el pe hol.

| Puf a răspuns:

Uneori poate chiar din ciuda, simtitm ca am pierdut timpul degeaba, ne-am dedicat acelei relatii iar apoi tipul respectiv pune capat ca si cum nu i`ar pasa de tot ce am facut. Daca plangem nu inseamna neaparat ca am iubit, si nu toate fetele suntem la fel, unele fete plang in prima zi, apoi incetu cu incetu uita. altele plang mai mult, depinde de persoana. Gandeste`te un pic, timp de 2 ani sa zicem, o fata este cu un baiat, a ajuns sa-l iubeasca, a stat atata timp cu el iar asta o paraseste, nu crezi ca e destul de dureros? In fine, depinde cel mai mult de relatie si de persoanabig grin

| Frogie a răspuns:

Fiecare sufera in felul lui! Poate o fata isi exprima mai repede emotiile in public, dar asta nu inseamna ca baietii nu o fac. Nu te speria, cu siguranta va veni si vremea ta! laughing

| alone a răspuns:

Poate pentru ca avem prea multe sentiment d oferit si in legatura cu lakrimile tr sa le consumam cunva nu? asea ca plangem dupa toti tenbelii

| Just a kid a răspuns:

Motivele sunt destul de diferite de la fata la fata de la relatie la relatie. poti plage pentru ca ai pus multe sentimente si ai observat ca el si-a batut joc. poti plange pentru ca iti dai seama ce ai avut langa tine si ai pierdut. poti plange ca te gandesti ca ai irosit timpul degeaba.si o sa plangi si tu ai sa veziwinking

| Daiana_1431 a răspuns:

Majoritatea suntem sensibile. Punem suflet in relatie, iar ei isi bat joc, pentru ca se cred... dar nu este asa. Sau daca ai avut o relatie de lunga durata si te'ai inteles bine cu el totul frumos, apoi intervine ceva, monotonie alte chestii, te descarci cand vezi ca ai pierdut pe cineva drag. Dar nu'i problema, cum pe voi va doare undeva, asa ne va durea si pe noi dupa ceva timp, gasim pe altcineva mai bun si mai interesant si asta e, invatam din greseli, nu "bocim" dupa oricine (in cazul meu) mai ales daca nu merita. Sunt multumita ca mi s-a intamplat asta o data, dar nu am plans o luna, ci cateva ore intr'o zi. Iar cel cu capul pe umeri e langa mine, si care nu pune asemenea intrebari straight face daca te crezi mare macho inseamna ca nu esti deloc interesant. Bafta!

| Daiana_1431 a răspuns:

Vezi ca unii sufera.

| Gosh. a răspuns:

Pentru ca suntem sensibile, ne implicam si punem mai mult suflet decat voi!
La felul cum o spui.nu prea iti pasa.

| lavynika a răspuns:

Daca investetsti sentimente intr-o relatie este noraml sa suferi dupa o despartire.

| evoke a răspuns:

Nu toate, majoritatea.
Noi suntem mai sensibile, poate chiar tineam la acel baiat si poate chiar puneam sentimente in relatia aceea, iar voi...va bateti joc la maxim. oh go on

| LOVEsick a răspuns:

Suferim daca am investit sentimente si daca ne pasa de relatia cu persoana respectiva. Altele mai sufera si din orgoliu, pentru ca nu le place sa fie date la o parte.

Daca o fata a investit sentimente si este parasita, normal ca sufera. Sufera pana cand sentimentele se duc. Tu daca ai iubi pe cineva si te-ar da la o parte, n-ai suferi?

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Pai thinking[destul de buna intrebarea tahee hee]
Depinde, acum de fiecare situatie in parte happy
In unele situatii in care EL probabil a avut un scop anume, pentru care a stat cu EA [spre exemplu : pentru a o uita pe fosta], si dupa un timp isi da seama ca nu o poate face si hotaraste sa puna punct relatiei, evident ca Ea are de suferit... [Asta ar fi unul din motivestraight face]
sau :

Faza cu "inselatul" laughing
Isi da seama ca tot timpul petrecut cu EL a fost irosit, a fost un timp pierdut, ma rog...

Si cum ti-am spus depinde de conjuncturahee hee.
happy

| ingerell a răspuns:

Nu plang dupa toti
dar de unul chiar m-am atasat si nu stiu cum as reactiona daca nu ar mai fi al meu
noi fetele suntem mai sensibile
ne gandim mereu la ce a fost
ne gandim ca lor nici nu le pasa de noi si zic eu, asta doare
sunt multe de spus
desi stim ca nu merita nici un baiat, o data si o data, si cea mai ''ambitioasa ''fata sufera

| Nimic special a răspuns:

Nu toate fetelewinking.

Noi fetele suntem mai sensibile si unele, baga sentimente in relatii si baietii isi bat joc la maxim.
Noua nu ne ramane decat sa bocim 2 lunilaughing, pana dam de alt baiat mai frumos si se uita repede trecutullaughing.
Baietii oare nu sufera dupa o despartire neasteptata? confused tu ce zicihee hee?

| eXtrike explică:

Frate, cate raspunsuri peste noapte xD, si cei care au zis daca baieti sufera, chiar nu suferastraight face

| Ale_8242 a răspuns:

Eu plâng doar de ciudă big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bine sa para sensibiloasebatting eyelashes

| lilika_9021 a răspuns:

Exact! Nu toate fetele.Depinde de situatiile care le ai impreuna cu partenerul tau. P.S.Numai bocim noi chiar 1 luna(o noapte si buna).