| ladym_8264 a întrebat:

Pai, sunt cu iubitul meu de 1 an si 5 luni aproape.De cand ne stim de despartim, ne impacam, e imposibil sa nu ne certam din nimicuri macar odata la 2 zile.In fine-punctele critice sunt legate de fosta lui.Cand aveam 6 luni aflasem printr-o arhiva ca el mai tinea legatura la ea si ii marturisea doru pentru ea si ca se mai gandeste la ea etc.Am aflat, ne-am certat(tot el m-a facut crizata si sa jurat ca nu se mai impaca cu mine) si apoi tot eu m-am dus la el.

Acuma 2 saptamani, ne-am impacat dupa o cearta obisnuita si aflu ca el s-a vazut cu fosta. M-a facut curioasa si de fata cu el am intrat in arhiva unde am gasit alte suprize : "te iubesc inca, mi-e dor de tine, haide sa ne vedem, desparte-te de gagicatu, las-o pe fosta mea ca n-o mai suportam te iubesc pe tine, imi bate inima tare " si alte prostii.Am aflat ca s-au vazut cand nu mai eram cu el, si s-au sarutat odata si apoi dupa ce m-am impacat cu el s-a vazut din nou a2a zi si ei pe mess ii spunea ca ma duc la el ca ea sa taca ca eu trebuie sa-i dau si "bonusu" si ca maine se vad. S-au vazut a2a zi.In fine ne-am certat rau.Ne-am despartit, dar el s-a tot tinut de mine sa ne impacam si intr-un fel chiar o demonstra. L-am iertat, e ok acum, dar eu mereu ii aduc aminte de ea si el imi zice sa tac si o injura(nu ca ar fi prima oara). Acuma sunt super suspicioasa ce ar trebui sa cred? O mai vrea?

Răspuns Câştigător
| carmin a răspuns:

Draga din ceea ce ai scris tu, este clar ca nu te iubeste. Te tine de paravan/decor.Nu e pentru tine asa ceva. Daca te iubea, nu mai tinea legatura cu fosta lui prietena si nu o saruta si asa mai departe.Este fraier.Nu stie ce fata deosebita are langa el, nu stie ce pierde, ce comoara.Eu daca as fi fata, nu as sta cu asa ceva.De ce sa stau sa ma cert toata ziua cu el, sa sufar, sa ma consum, nu are rost.Nu te merita.Esti mult prea buna pentru el.Gasesti bieti/barbati la tot pasul.Acolo undeva e si unu special pentru tine.Care te va iubi cu adevarat si te va aprecia pentru ceea ce esti tu cu adevarat.Nu te va insela etc.Bafta.

7 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Cu siguranta o mai vrea! Nu cred ca te iubeste cu adevarat acest tip! Poate a incercat sa fie cu ea si nu s-a putut, poate nu a mai vrut ea, sau cine stie ce alta chestia s-a intamplat iar acum sta cu tine ca stie ca il iubesti tu. Si faptul ca o injura pe fosta poate insemna tocmai esecul lui in a fi cu ea. Eu cred ca prietenul tau este un prefacut. Reazlizezi ca un baiat care iubeste o fata nu se mai gandea la fosta si nu facea ce a facut asta al tau? Eu zic sa te gandesti mai bine daca vrei sa fii in continuare cu el, poate vei suferi la un moment dat foarte mult din cauza lui...

| Silviu591 a răspuns:

Mda. te iubeste. dar totodata o iubeste si pe fosta.eu unul zic, ca ar trebui sa te desparti de el. ce? vrei sa fii mereu pe locul 2?

| imiplacemov a răspuns:

Cum sa mai stai cu el dupa toata povestea asta? Se foloseste de tine. Si e clara chestia asta. Ai gresit mult. Cum ai aflat prima data tot ce vorbeste el cu ea, trebuia sa pui capat relatiei. Parerea mea e ca ar trebui sa faci asta cat mai repede, sa nu mai apuce sa isi bata joc de tine.

| ● Ďعw a răspuns:

Pai cred ca inca mai tine la ea de face asahappyda nu stiu cum ati rezistat atata timp impreuna. spune-i si tu ca daca mai continua asa o termini cu el adica in caz ca mai afli ceva de fosta.si vezi ce zice.big grin

| Mirela a răspuns:

May la ce i.ai gasit tu in arhiva.eu cred ca te cam foloseste, ca a vazut ca l.ai iertat prima data, l.ai iertat a2-a oara a vazut baiatul ca ii merge.

ai facut o greseala f mare straight face dupa ce v.ati certat din cauza ca el s. a dus sa se intalneasca cu aiastraight facenu merita may sa t duci TU la el sa ii zici sa fiti impreuna straight face

tipu e chiar norocoswinkingki oferi atatea sanse.mai bine ti.ai cauta pe altu.baieti sunt f multi pe Pamant asa cabatting eyelashes succes la agatsatsmug

| bonhiboana a răspuns:

Probleme probleme cu fostele astea laughing)

Daca te-ar iubii nu ar mai pastra legatura cu ea. Poate tine la tine dar nu te iubeste. Tu decizi, poti sa ramasi langa un om care e indecis sau poti sa treci mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e sa fii pe locul 2 te iubeste si pe tine 30% si pe aia 70%. cred ca te iubeste daca o injura pe aia, dar toti fac asa si peste nu-s cat timp tot la ea se duc sau daca te desparti de el mai sta si cu aia o zi, doua...