| beAuTY_6320 a întrebat:

Pai sunt foarte suparata m-am certat cu prietenul meu acum 2 luni ne-am impacat dar nu stiu parca numa merge ceva...il iubesc foarte mult si el pe mine dar acum simt o racire intre noi... ajutati-ma nu vreau sa fac vreo prostie apoi:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca va iubiti e bine,numai sa fii convinsa de asta.
Despartirea va face putin straini unul de celalalt,poate sunteti amandoi intr-o faza de autoaparare,de teama sa nu se intample din nou,pentru ca a durut!
Cu multa dragoste si rabdare,va veti regasi.
Faceti lucruri care va plac,impreuna.
Radeti mult(rasul deschide sufletul si alunga grijile),plimbati-va in locurile "voastre",in locuri noi,jucati-va unul cu celalalt, dati iarasi viata povestii voastre, n-ar fi drept sa se stinga doar din teama!
Mult noroc si dragoste!

3 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Păi, întreabă-l dacă, totuși, mai vrea să continuați. Decât sa stai cu el doar pentru că îl iubești tu, și el nu, este tot degeaba.

| Rebecca a răspuns:

Gandeste-te la relatia dintre voi ca la un fir de ata. S-a rupt, si a-ti innodat-o. E legata, dar nu mai e la fel.
Trebuie sa va recasigati incredrea incet unul altuia. Vorbeste cu el despre asta. Fii tandra, arata-i ca il iubesti.
Si incet incet lucrurile revin la normal

| Ririru a răspuns:

Intreaba-l in primul rand daca este sigur de alegerea facuta. Apoi, discutati si ajungeti la un acord, ce sa faceti sa va fie mai bine.

De obicei asa e la o impacare, putin mai rece la inceput, apoi atomsfera se mai destinde. Intalnitiva mai des! Asta sigur o sa va ajute.