| thehuntersun a întrebat:

Pai sunt indragostit de o prietene cu care stau pe afara dar ea mi-a zis ca nu ma poate iubi doar ca pe un frate, ea stie tot ce simt pentru ea dar nu am nici o sansa cu ea chiar daca mereu ii fac pe plac si o ajut, si daca mai stau cu ea o sa se supere pe mine, a da si eu ii place de un baiat despre care ascunde tot ce a fost intre ei in trecut si nu vrea sa vorbeasca despre el, ce pot face ca sa nu mai sufar?

Răspuns Câştigător
| AiaEboy a răspuns:

Fii prieten in continuare cu ea, dar nu ii mai arata sentimentele tale.Ea va crede ca nu o mai placi si poate te va placea ea pe tine. Fetele mereu vor ce nu pot aveahappy.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Accepta ideea ca si o fata are dreptul, ca si tine, sa-si caute drept partener, un baiat de care si ea se indragosteste.

| MiruD a răspuns:

Pai. sa o uiti. Daca ma insisti, ai s-o pierzi de tot. Si nu o sa iti mai fie nici macar prietena (amica).
Eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt ele. Daca ti-a zis ca te iubeste doar ca pe un frate, nu e cazul sa o mai stresezi.
Accepta realitatea si alege alta fata.
Asa nu vei mai suferi!