| Danielitu77 a întrebat:

Pai violeta, sunt confuz deoarece, alți zic că am lăsat-o gravidă alți zic că nu are cum, am vechime in a face dragoste dar protejat, prietena mea a vrut odată fara...
Deci am făcut-o fara..inaint de contact nu am avut niciun fel de ejaculare și inaint de contact m-am spălat foarte bine și urinat și îndată m-am dus la ea..am făcut cat am făcut când inaint să-mi vina am scos-o am frecato și mi-am dat drumul pe ea... Alți spun că o pot lăsa gravidă așa dar nu am avut nici o ejaculare anterioară și nu am dat numere... vreau sa fiu lamurit cum o pot lăsa gravidă și cum sa procedez și daca e bine ce am făcut

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu vorbesti de 2 luncruri diferite, de posibilitatea lichidului ejeculator de a lasa femeia gravida, dar ai mentionat ca nu exista, fiindca nu ai avut partide consecutive de sex inainte si nici o masturbarea anterioara, deci este corect: picatura-pre-ejaculatoare nu putea contine sperma.

Eu am vorbit de momentul retragerii, ca numai acolo poate apare riscul sa scapi 1 picatura, dar ai mentionat ca ai scos-o cu mult timp inainte, daca ai mai frecat-o si apoi ai ejaculat.
In acest caz NU este posibla nici o sarcina.
Riscul ar fi aparut daca o scoteai taman cand simteai ca-ti vine si ai fi putut scapa 1 picatura in vaginul ei.
Statisticile spun ca este un risc real si se poate intampla chiar si barbatilor care au experienta sexuala masiva, sa scape involuntar 1 picatura inauntru si sa lase femeia gravida.

Nu uita: femeia nu poate ramane gravida oricand, ci numai in perioada ei fertila.

In orice caz, nu crezi ca este mai safe sa faci sex cu prezervativul?
Nu costa mai mult de 2-3 lei, se gaseste peste tot si in plus, lungeste partida sexuala conferind placere mai mare in timpul sexului, de ambele parti, stiind ca nu exista nici un risc de sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit, ca de data asta nu s-a intamplat nimic.
Ce spun altii nu conteaza, jumatate din ei sunt adolescenti fara experinta, o parte misogini care raspund doar din rautate si doar puitine femei cu experienta pe aici.
Atata vreme cat spui clar ca ai scos-o din timp si ai frecat-o, este evidnet ca nu avea cum sa curga nici o picatura in interior, deci exclus sa fie gravida.
Sa nu uitam si conditia obligatorie ca femeia trebuie sa fie in perioada fertila, ca sa ramana gravida.
Deci, fata cum era, a cata zi de la menstruatie (se numara din prima zi de ciclu) si daca are ciclu de tip regulat ori neregulat.

| Danielitu77 explică (pentru Violleta2022):

Are ciclu neregulat am făcut cred că după câteva zile după ce ia trecut ciclu 4-5-6 nu știu exact.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danielitu77):

Cu un ciclu neregulat, nu se poate sti niciodata cand este ovulatia si nici perioada ei fertila.
Ca atare, este indicat si chiar recomandat sa folositi PREZERVATIV, la absolut toate partidele sexuale, fiindca metoda "retragerii" are 1% sanse de sarcina, chiar si la barbatii maturi care fac sex de foarte multi ani. Uneori te ia valul si in momentele alea fierbinti nu mai apuci sa iesi rapid, asa cum ai fi vrut si poti lasa femeia gravida.

| LordCristobal a răspuns:

Si eu care am crezut ca ai lasat-o pe Violeta gravida.laughing))

| CosminCD a răspuns:

Daca faci sex (protejat sau nu) trebuie sa iti asumi orice. Nu vrei sa iti asumi, nu faci. Parerea mea...

| Mda01 a răspuns:

Pai sexul e o asumare, si good luck with it.
Oricum fain schimb de replici.