| Alxx7482 a întrebat:

Până la ce vârstă creste penisul?

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Toată viata noastră, lungimea penisului este egal cu dublul vârstei

| Violleta2022 a răspuns:

Penisul creste doar pana la 16 ani!
Nu confunda cresterea in inaltime a baiatului, ca aia poate fii pana la 18-20 de ani.

| Alxx7482 explică (pentru Violleta2022):

Am 19 ani și 1.70, mai creste? Că am doar 17cm și mi se pare cam...

| Alxx7482 explică (pentru Alxx7482):

Adică 1.70 înălțime

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alxx7482):

Nu, nu mai creste penisul, cresterea lui este deja incheiata demult, de la 16 ani.
In orice caz, ai un penis mediu ca marime desi grosimea lui este decisiva, fiindca aceea excita peretii vaginali ai femeii si aceea provoaca placere, dar daca inveti sa-l manipulezi cum trebuie rezistand 15 minute in vagin, poti sa-i produci un orgasm vaginal intens, mult mai placut decat cel clitordian.
Secretul unei partide sexuale reusite, este sa-i faci femeii un PRELUDIU foarte bun inainte de penetrarea vaginala, obtinandu-i un orgasm clitoridian, fiindca abia atunci este umezita si excitata fiind gata sa incepeti partida sexuala vaginala.

| Alxx7482 explică (pentru Violleta2022):

Păi eu mă masturbez destul de des și mă termin cam repede... Ar trebui să mă opresc din a face astasad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alxx7482):

Bineinteles ca ar trebui sa te opresti din masturbarea excesiva ca asta iti va afecta erectia si viata sexuala cu o femeie.
Masturbarea normala se face cu masura, de 2-3 ori pe saptamana, dar daca ai iubita, atunci nu mai este nevoie de masturbare, deoarece poti avea sex de 2-3 ori pe saptamana.

| Alxx7482 explică (pentru Violleta2022):

O alta problemă este că sunt mai timid și nu am făcut niciodată sex, Ar trebui ca fata sa fie virgina și timida cum sunt eu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alxx7482):

Ai doar 19 ani, esti inca adolescent, deci unde-i graba sa faci sex, ori tu crezi ca virginitatea doare?
Ia-o usor, sa-ti gasesti intai o fata, sa ajungeti apropiati si dupa aceea va veni si momentul sexului.
Fata nu are importanta cum o sa fie, ca o sa fie exact asa cum o alegi tu, cum iti pica tie cu tronc si cum te accepta ea, indiferent ca-i virgina, timida, indrazneata sau nu.
Este timp pentru de toate, ca esti inca la inceput de drum si
curand intri si in viata de adult (la 20 de ani), lasand copilaria in urma.

| Alxx7482 explică (pentru Violleta2022):

Și mai am inca ceva, Eu sunt timid și n am avut niciodată o iubită, stau doar retras de persoane și vreau să mă schimb și îmi fac o viață, ce sa fac? Mă masturbez destul de des și nu mai vreau sa fac asta.

| Alxx7482 explică (pentru Alxx7482):

Stau doar închis în camera mea și mă masturbezlaughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alxx7482):

Iesi afara si alearga, mergi cu bicicleta, plimba-te prin aer liber, fa orice face un tanar de varsta ta mai putin sa stai tot timpul cu mana in chiloti si sa te masturbezi, deoarece masturbarea excesiva duce la lesin si posibil moarte.
Sperma are nevoie de 10 zile sa se formeze, ori tu daca il "storci" de mai multe ori pe zi, ajungi sa fii afectat masiv.
Uite aici cateva articole cu ce se poate intampla de la masturbare excesiva:
https://ziare.com/......ve-1165544
https://www.mesajul.ro/......ra-noapte/

| Emilian65 a răspuns:

Pana la 15-16 ani.

| Madaxo97 a răspuns:

Până pe la 18 - 21 ani