| lallalle a întrebat:

Pareri TPU! De vreo luna vorbesc pe mess cu un baiat care ma place dar si eu il plac. Pana acum 3 zile eu am avut o relatie serioasa si el nu s-a bagat, dar acum daca m-am despartit de fostul prieten m-am gandit k acum sunt "mai libera". El mi-a tot propus sa ne vedem si in realitate dar din cauza ca am avut pe altcineva nu am acceptat dar acum sunt dispusa sa ies cu el. Cred ca pentru "prima intalnire" ar fi ok sa fim doar noi 2.Nu stiu ce ar fi mai bine sa mergem undeva la un suc, sau sa ne plimbam prin parc? Despre ce am putea discuta avand in vedere ca nu ne-am mai vazut fata in fata. funda

5 răspunsuri:
| crusssriss a răspuns:

Totul vine de la sine... puteti sa mergeti la suc.iar apoi sa va plimbati prin parc!

evenso
| evenso a răspuns:

Indiferent unde, dar totusi parca la suc e mai bine sa fier prima intalnire ca in cazul in care ceva nu iti convine sa poti pleca rapid.
Daca pe mess ati avut despre ce discuta nu cred ca nu veti descurca si in realitate, poti incepe o discutie banala ( despre frig, zapada etc ).
Succes!

| iuli29 a răspuns:

Parerea mea esta ca ar trebui sa iesiti undeva la un suc ca sa puteti sta sa vorbiti. sa va cunoasteti. Apoi daca va decideti sa ramaneti impreuna veti avea tot timpul sa va plimbati. :*

| Seby90 a răspuns:

Mergeti undeva intr-un local, si daca aveti probleme de comunicare, iesiti pe strada si plimbati-va o sa gasiti multe subiecte de discutie pe drumwinking.

| neutrino a răspuns:

La aceste intrebari el trebuie sa vina cu raspunsurile. Atunci cand te intalnesti cu un baiat ar fi bine sa nu mergi cu gasca.