| IIIIIIIoannaaa a întrebat:

Parintii iubitului meu pleaca saptamana viitoare si m-a invitat sa mai stau pe la el (nu sa dorm doar ziua).de facut sex nu se pune problema ca sunt prea mica si nici nu tin ffff mult la el si el e de acord si in plus are si frica mare de tata dar faza e ca stiu ca o sa ma excite rau si mi-e frica sa nu -i cedez sau sa fac vreo prostie...am mai fost la el si n-am facut nimic ca eu nu vroiam dar pe atunci nu ma excita asa...adica acum in maxim 10 min si asta ocupandu-se doar de partea de deasapura buricului ma pace praf adica nu mai stiu ce fac si ce vorbesc(eu 15-el 16-de 4 luni impreuna)..nu ar trebui sa ma duc nu? si daca nu ma duc cum ar trebui sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Daca te duci, o sa o faceti fara sa o vreti. Mai rau, cat veti fi de incinsi se poate intampla sa si uitati de protectie. Si asa te trezesti graviduta dupa primul contact.
Apropo de ce zice IloveMe, sa vezi ce "nu o sa vrei" si ce o sa "te mai impui" cand el va fi cu mana pana la butoniera in chiloteii tai. O sa ti-i dai singura jos.
Nu ma intelege gresit, nu zic ca este ceva rau asta, dimpotriva, dar nu aveti nicio siguranta legat de viitorul vostru impreuna si nu este bine sa riscati in modul acesta.

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca nu vrei s-o faci, n-o faci de obligat nu are cum! impunete si fi mandra de tine!

| mona a răspuns:

Daca stii ca vei ceda [si tu nu vrei asta]atunci gaseste o scuza si nu te duce, ii poti spune ca nu te lasa mama ta sau vine o verisoara la tine...

| zuzu a răspuns:

Daca nu vrei, nu faci! happy

| Ioana2518 a răspuns:

Daca stii ca cedezi, inseamna ca te cunosti foarte bine pe tine. Si acum, tu decizi! Deci trebuie sa te gandesti ca te duci acolo cu un scop, si ca esti sigura ca daca te vei duce la el ve-ti trece si la alte fapte. Chestia cu varsta.mie mereu mi s-a parut o banalitate atata timp cat este dragoste..eu am inceput viata sexuala la 14 ani, nu am avut probleme grave cu chestia asta, bineinteles ca nu este nici o chestie de lauda dar nici de rusine atata timp cat exista iubire, cum am mai zis.

| Shammal a răspuns:

Spune-i lui ce ne-ai spus noua aici, eu cred ca ve-ti gasi o solutie cu care sa fi-ti de acord amandoi

| Emilian65 a răspuns:

Parerea mea este sa mergi la el dar sa fiti copii cuminti. Daca nu o sa fiti cuminti o sa treceti la faza urmatoare(sex) si nu va fi bine.

| Oana92 a răspuns:

Daca partea de deasupra buricului ar fi acoperita cu haine (adecvate anotimpului) nu ati ajunge la stadiul asta...

| Manuellllaa a răspuns:

Nu te duce.

Fi sigura daca v-ei merge o sa doriti sa aveti contact sexual, va uita de tatal tau si tu de varsta.Refuzal amabil si politicos, spune`i ca nu te lasa ai tai.

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Putin, foarte putin, ani si durata relatiei voastre. Treaba e simpla, el singur acasa, tu excitat repede, nu merge. Trage tu concluzia. Bafta

| xIonutzu a răspuns:

Pai iti zic eu k daca in 10 min te exciti e clara in urmatoare 2 esti deja in pat laughing eu zic sa te duci si ce pana la urma cat o sa mai stai virgina fai placerea baiatului si nu le zice nimic la parinti si daca tot o faci facu cu Durex sa nu ai neplaceri dupa laughing bafta

| gothAngel a răspuns:

E adevarat. esti mica. sincer nu te du. n-are rost. poate iti face‘‘ surpriza ‘‘ si n-o sa aiba prezervativ sau alte chestii. stai aăasa. sfat prietenesc