| hannah_9374 a întrebat:

Parintii mei s-au despartit de ceva timp.Eu acum locuiesc cu mama si cu noul ei sot, care are si 2 copii(o fata care este mai mica si un baiat mai mare). deci acum am 2 frati.Problema mea este ca eu m-am indragostit de "fratele meu" si deci acum suntem impreuna dar in ascuns, am vrea sa le spunem parintilor dar nu stim cum vor reactiona. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

17 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Stii care e faza? de obicei toti sunt impotriva la asa ceva, ca adica e interzis, dar cind nu se mai poate de facut nimic, atunci toti spun ca nu-i nimic se va rezolva si asta, eu am avut in vedere daca ai fi ramas insarcinata de la acel baiat. Ma rog sa nu trait mama ta cu acel barbat, si sa-l cunoscut intr-un alt anturaj pe baiat, nu cred ca ar fi fost probleme, dar asa... Oricum nu cred ca e categoric interzis, dar oricum probleme vor fi, dar pe de alta parte v-ar fi fost mult mai usor daca veti fi impreuna, big grin bafta

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu ar fi nicio problema pentru ca nu sunteti frati de sange...insa ar trebui sa vorbiti cu parintii vostrii sa ii faceti sa inteleaga ca va iubiti cu adevarat si poate asa o sa va inteleaga.
bafta!kiss

| bluesky a răspuns:

Eu cred ca e o pasine, o iubre de o vara, traiti-va idila in secret ca poate ve-ti ajunge s-a despartit de comun acord si sa fiti "frati". Daca vezi ca relatia face progrese atunci ar trebui sa le spuneti parintilor. Si ai grija sa nu te culci cu el si daca totusi o faci, sa nu ii daruiesti un copil fratelui tau! Bye!

mira
| mira a răspuns:

Ce varsta ai?

| anka a răspuns:

Din punct de vedere biologic nu sunteti frati. Daca parintii vostri sunt casatoriti religios automat intre voi exista o legatura ceea ce face dificila relatia. Cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu mama ta in cazul in care intre voi doua exista deschidere.

| pendula a răspuns:

Atata timp cat mama ta si noul ei prieten nu se casatoresc esti libera sa faci ce vrei tu cu el. Ce vor face cand vor auzi. asta chiar nu stiu. fiecare parinte difera, iti urez mult noroc aveti grija de voi.

| Mixed a răspuns:

Buna. ceea ce stiu sigur e ca nu vor reactiona pozitiv!
Totusi incercati sa vorbiti cu parintii vostri...

Craciun fericit!

| hasegawa a răspuns:

Rau cu rau, dar mai rau fara rau...doamne ce vieti intortochiate mai avem, insa solutii avem, iar tu gaseste-o pe cea care sa nu aiba nimeni de suferit.Gandeste cu capul si nu cu sufletul, de cele mai multe ori sufletul ne duce de rapa.

| betty17 a răspuns:

Super interesant ce zici tuhappycred ca o sa li se para ciudat, poate ca o sa se obisnuiasca cu timpulstraight face. chiar daca se casatoreste mama ta cu el civil tu o sa te numesti tot dupa numele tatalui tau natural, nu aveti nici o legatura. faza este sa nu se casatoreasca si religios...asa cred ca ar fi pacatstraight face

succes

| alecs871 a răspuns:

Ce tarehee hee. Nu stiu ce sa zic, o sa fie cam naspa dupa ce se va termina idila... Teoretic nu ar fi nicio problema, nu sunteti din acelasi sange...

| Tabii. a răspuns:

Iti dai seama ca nu vor reactiona ok adica gandeste-te ca ei sunt impreuna si daca se casatoresc vei fi sora vitrega cu prietenul tau.happy

| natalia_2288 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa va despartiti ca oricum sunteti frate si sora macar ca vitregi dar nu importa.Gindestete bine ce faci.

| buna si nebuna a răspuns:

Oau ca in filme...sunt sigura ca parintii vostri nu vor reactiona tocmai pe bunul vostru plac... dar capu sus si mergeti mai departe
macar sunt informati despre aceasta relatie daca nu sunt de acord

bafta
si craciun fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanky balamale laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e rau? Consumati ce aveti de consumat fara sa despartiti pe altii, ce naibii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu incerca sa ascunzi lucruri nu merita, impuneti punctul de vedere nu te lasa daca e cazul infrunta toata lumea pentru fericirea ta

| ynusha a răspuns:

Sunteti nebuni dea dreptul pai stati linistiti iar atunci cand ai vostrii se hotarasc sa se casatoreasca il iei de mana pe fractu(iubitatu)si le spuneti dar cat credeti voi ca va tine aceasta relatie mai bine stati linistiti pentru ca asa cum mam ta s-a despartit de tatal tau aasa si u poti sa te desparti de fratele tau...