| AureliaBEST a întrebat:

Pe data de 10 noiembrie mi-a venit ciclul si dupa ce s-a terminat am luat anticonceptionale o saptamana normal am avut raport cu sotul meu si sambata pe 19 noiembrie iar mi-a venit ciclul dergalari de la pilule m-a tinut 4 zile menstra am ciclul normal acum intrebarea mea este cand imi vine ciclul luna urmatoare pe 10 sau 19? cum se ia primul ciclu sau ultimul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg cine ti-a prescris contraceptivele si dupa ce logica. Ele nu se incep dupa terminarea menstrei ci din prima, a doua sau a cincea zi de menstra, in functie de preparat. Dupa parerea mea, le-ai luat complet gresit, ti-ai creat dereglari hormonale si nu poti sti daca esti insarcianata sau nu si nici cand si daca iti va mai veni urmatoarea menstra. Este urgent sa mergi la un ginecolog cat mai bun pentru consultatie.

1 răspuns:
| MagdalenaBEST a răspuns:

Din cate stiu ultimul ciclu pe data de 19. dar nu inteleg de ce ai luat pilule fara a intreba un doctor? doar ai mai luat pilule. i ati un test de sarcina sau sa nu ai dereglari hormonale daca ai dureri abdominale. ai grija de tine.