| andrutik a întrebat:

Pe data de 14 octombrie mi-a venit ciclul, pe data de 18 noiembrie mi-a trecut si am facut sex.Pe 31 noiembrie mi-a venit iar dar de data asta doar o picatura si s-a oprit.Este posibil sa fiu insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata si acea mica picatura sa fi fost o sangerare de fixare a bebelusului in uter.
Dar cel mai probabil a fost o mica sangerare la ovulatie, care nu este anormala. Oricum, daca se mai repeta sangerarile intre menstre, e cazul sa mergi la medicul ginecolog, fiindca pot fi semnalul unei probleme serioase.

| Vizitiul a răspuns:

Asta am inteles, dar mintea cand iti vine?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pai, matematic, inca nu ai facut sex, deci, ai grija pe 18 cand vei face, cum te protejezi.
happy

| nikoleta93 a răspuns:

Posibil sa fi racita daca nu esti racita nu stiu eu zic sa te duci sa faci un ecograf

| Secretkkk a răspuns:

Tu ce vorbesti inca de 2008 sau nu cunosti lunile anului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Acea picătură nu intră în categoria menstrei lunare.
Ori eşti răcită, ori ai intrat la ovulaţie ori este vorba de o afecţiune mult mai complexă.
Trebuie să faci un ecograf intravaginal pentru un diagnostic diferenţial şi un tratament dacă este nevoie.
Sănătate şi protecţie cu prezervativ.
Pa, pa.