| Cristina_5690 a întrebat:

Pe data de 22 noiembrie am avut contact sexual protejat. Mie in general imi vine ciclul la inceputul lunii intre 5-10. Dar luna asta e deja a 5a zi de intarziere si niciun semn, doar ma dor sanii dar foarte putin.Doar ca atunci cand ma apas pe burta ma doare destul de tare in partea de jos.am facut si un test de sarcina ieri din prima urina si a iesit negativ.credeti ca este vorba de sarcina sau poate o raceala? nu stiu ce sa cred.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca e sarcina, daca toate contactele sexuale au fost protejate (cu prezervativ). Totusi, testul de sarcina l-ai facut prea repede si nu te poti baza pe el. Trebuie sa faci testul de-abia dupa 7 zile (deci intr-a opta) de intarziere si sa-l repeti dupa inca 2-3 zile (tot din urina de dimineata). Totusi, repet, cred ca nu e sarcina. Daca si al doilea test de sarcina este negativ, trebuie sa te duci cat mai repede (de preferat in aceeasi zi) la ginecolog.

| Zenithf a răspuns:

O pierdut trenul. Cauza poate fi medicala: o dereglare hormonala, raceala, fie mediul: schimbarea vremii, stresul, dieta.

Răspuns utilizator avertizat
| CRM a răspuns:

Buna! menstruatia nu vine mereu la acceasi data. pot fi probleme! dar daca te dor sanii eu cred ca e un semn ca iti va veni menstruatia sh acolo jos! asa am avut si eu la fel ca tine da nu mi. a intarziat deloc! la mine a fost doar o raceala happy