| Mirunasavu346 a întrebat:

Pe data de 3 am luat escapelle si pe data de 4-5 au inceput sa mi se mareasca sanii si sa ma doara sfarcurile.pe 24 trebuie sa imi vina menstruația si imi e frica ca nu va venii.Cred ca am avut ovulatia pe 13-14-15 deoarece am avut niste scurgeri vaginale transparente care se intindeau dar nu sunt singura.Si zilele astea am mai avut si uneori dureri abdominale credeti ca asta se intampla deoarece trebuie sa imi vina menstruatia?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Fabulatie!
sanii nu s emaresc de la nici o pastila, in nici un caz in 2 zile dupa ce iti iamninezi tu.
Uite de ovulatie si mentruatie pe urmatoarele 6-12 luni, fiindca nimic nu mai poate veni nromal, la date corecte, fiindca "bomba hormonaa" care ti-a "explodat un ovul fecundat, continua sa faca ravagii in sistemul tau hormonal, schimbandu-ti urmatoarele ovulatii si cilcuri menstruale de pana la 1 an de zile.
Cum o alta pastila de a doua zi nu mai poti lua in viata ta, va trebuiis a invatati sa folositi prezervativul, la toate partidele sexuale.