| Ella2345 a întrebat:

Pe mine înca ma doare foarte tare când fac sex cu sotul meu şi nu ştiu ce să fac v-am citit răspunsurile dar nu merge nimic din ce ati scris am încercat.Ce altceva pot încerca aveţi alte sfaturi?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poate ar trebui să îți "antrenezi" în timpul liber vaginul, să poată primi în el "chestii" de dimensiuni din ce în ce mai mari, până la ceva asemănător cu penisul soțului.

| Robert2526 a răspuns:

Ai fost la medic? ai facut o ecografie trans? Un test de secretie?

| ania a răspuns:

Sa folositi ceva gel intim, crema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar fi sa mergi la un control la medic?

| AliGab a răspuns:

Spui ca sotul se supara pe tine daca nu ii dai sex cand doreste, dar tine cont sa te simti si tu bine in momentele voastre de intimitate? Tu esti relaxata in preajma lui? Este posibil ca "rezistenta" vaginului tau sa fie pe fond psihic...te-ai gandit la asta? Intre timp, daca ai eliminat cauzele medicale, poti folosi crema vagisan (citeste prospectul inainte ca sa stii cum sa o aplici). Incearca sa vorbesti si cu sotul tau despre durere si despre faptul ca el trebuie sa fie mai gentil, este normal sa stie si el cu ce te confrunti tu. Eventual cateva sedinte terapeutice la un psiholog poate v-ar ajuta.