| Liviu_Edi_1993 a întrebat:

Pe prietena mea o doare burta si spatele in continuu de trei zile, dureri de cap, menstruatia i-a venit luna trecuta pe 25 si luna asta are intarziere o zi. Totusi in aceste conditii poate fi insarcinata cu dureri mari de burta si spate? Am dezvirginat o pe 14 fara ejaculare inauntru

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Are simptome premenstruale si cel mai probabil urmeaza sa i vina menstruatia zilele astea. Daca nu a existat ejaculare in interior atunci sansele sa fie gravida sunt practic infime.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost neprotejat, este posibil sa fi ramas gravida.

| Liviu_Edi_1993 explică (pentru Emilian65):

Da ma, copiii se fac asa la relanti. Ai pus mana in viata ta pe o femeie? Din ce sa ramana gravida daca nu am ejaculat?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar durerea de cap este un eventual simptom de sarcina, in rest o intarziere de o zi a menstruatie inca nu spune nimic, daca ii va intarzia peste 7 zile atunci se pune problema pentru o eventuala sarcina, mai ales ca durerea de burta este si ea un simptom al aparitiei menstruatiei. Daca tot nu apare menstrutatia sa faca un test de sarcina dupa 21 de zile de la ultimul contact sexual.