| myworldis5784 a întrebat:

Pentru ambele Sexe : Cit sunteti in stare sa asteptati o persoana ca aceasta din urma sa se decida sa aiba sau nu relatii sexuale cu voi?
Cit timp poti sta linga o persoana fara sa faci sex cu ea?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, cand iubesti cu adevarat poti astepta oricat, cei care nu asteapta inseamna ca nu iubesc cu adevarat, mai important e sa fi alaturi de persoana iubita decat sexul...sexul e o activitate, dar sa fi cu persoana iubita e lucru mare(cel putin pentru mine), e normal cand iubesti sa iti doresti ff mult sa faci sex(dragoste)cu persoana iubita dar poti sa si astepti atunci cand iubesti, e normal sa existe o dorinta foarte mare de a face sex, unii ard de dorinta dar se pot stapani, faza asta ca nu pot astepta prea mult, ca nu stiu ce, mi se pare de-a dreptul aiurea fiindca e adevarat ca asteptare e destul de grea mai ales daca si-a inceput viata sexuala unul dintre cei 2, insa din iubire poti astepta, daca iubesti pe cineva nu il/o constrangi sa faca ceva daca nu vrea sau daca nu e pregatita cu adevarat, unii recurg la amenintari ca te lasa daca nu o faci si ca bla bla bla, dar asta e un mod de a convinge, niciodata sa nu o faci daca nu te simti pregatita...de insistat mai insista dar sa recurga la amenintari nu e normal si frumos, trebuie sa respecti partenerul/a si sa ii respecti deciziile, fie ca nu sunt pe placul nostru sau ca sunt.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pot astepta atata timp cat e nevoie. Prima mea dragoste a durat vreo 4 ani si ecva si n-am facut niciodata dragoste.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey depinde cat de bine va intelegeti si cat de rezonabil e baiatul!

| gigiro a răspuns:

V-am mai spus o data, zaharul distruge cafeaua, apa- vinul iar sexul-dragostea. Nu e chiar asa, dar se stie ca mult mai trainice sunt relatiile care nu debuteaza imediat cu sexul. Ambii parteneri devin mai curiosi, se cunosc mai bine, se respecta mai mult. Ori de cate ori am auzit un baiat spunind 'da-o la naiba curva dracului', l-am intrebat de ce spune asa ceva. Raspunsul a fost invariabil : pai din prima seara s-a culcat cu mine, asa face si cu altii. Deci cu cat asteptati mai mult, cu atat mai bine pentru voi, pentru relatie.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai cand e pregatita ea...
Nu ma grabesc.
Desigur nu am o prietena si nu stiu cum as reactiona. Dar sunt sigur ca as astepta ceva timp.

| Malvina24 a răspuns:

Nu e o perioada anume! dar se poate astepta, atunci cand e iubire poti astepta oricand(sa stii ca persoana de langa tine nu se simte constransa si e fericita pana la urma va accepta si nu va fi nevoie sa spui''daca nu facem dragoste ne despartim!''-sunt dureroase aceste vorbe! insa cine le rosteste nu iubeste cu adevarat! iubirea munta si muntii din loc...sa astepti ca iubirea vietii tale sa faca dragoste cu tine e o nimica toata! daca esti obsedat/a sexual dupa ''x'' sau ''y'' e normal sa nu poti astepta(daca dorinta e foarte mare)

| julieta a răspuns:

Nu cred ca o relatie va tine mai mult daca faci sex-dragoste de la inceput s. a... o relatie serioasa(daca iti doresti alaturi de persoana cu care esti ) nu se bazeaza numai pe relatii intime.acum depinde de conceptia fiecaruia

| dydy22 a răspuns:

Eu din punct de vedere ca barbat nu am stabilit as asa zic un timp sa astept o persoana asta depinde de amandoi si cat de intelegatori sunt. si depinde pe cine astepti

| SexyChick a răspuns:

Cu cat cedezi mai greu ca atat dureaza relatia mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu-i vorba de asteptat, caci astepti... dar pici de prost daca astepti 1 an - 1 an jumate, si sa ti se zica ca nu esti tu cel potrivit si sa va despartiti. Realizezi ca ai asteptat degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu pot astepta fiti siguri

| catatiti a răspuns:

Un vot se poate pe linkul de pe profilul meu? HAI SA AVEM INIMA BUNA SI SA AJUTAM PE ACEASTA FETITA: buna sunt nepoata lu singuratiku am 10 anisori si va rog frumos daca vreti sa ma ajutati si voi cu cate un vot in fiecare zii pentru a castig un premiu imi doresc foarte mult mai sunt 7 zile la concurs si am nevoie de inca 9000 de voturi daca aveti inima buna va rog sa ma votati pe linkul asta http://www.interlink.ro/c/3049

trimite si in lista ta de prieteni te rog frumos mesaju

ANAINTE SA LUATI O DECIZIE GANDITIVA CA LUNA VIITOARE E ZIUA EI SI AR FII CEL MAI FRUMOS CADOU DIN VIATA EI DE LA VOI