| catthshshshs a întrebat:

Pentru fete: cum va explicati faptul ca unii baieti, dupa ce au incercat sa va cucereasca iar voi o perioada i-ati ignorat iar mai apoi ati inceput sa va schimbati atitudinea fata de ei, nu mai sunt interesati de voi ca la inceput? Si nici nu mai sunt nerabdatori sa vorbeasca cu voi...

Răspuns Câştigător
| dianapiticu a răspuns:

Odata ce sau vazut bagati in seama asa procedeaza.Chiar daca iti place de el si ai inceput sa simti ceva pentru el nu-i acorda atata atentie.Incearca sa fi mai indiferenta si mai rece, mai misterioasa chiar.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Au si ei orgoliul lor. Interesul scade dramatic cand o femeie te refuza sau te ignora si iti dai seama ca nu e unica si speciala ci obisnuita si femei ca ea mai sunt multe.

nony
| nony a răspuns:

Wow.Catty89,dar tu vorbesti de telenovele aici. Tu inca crezi ca exista baieti care lupta asa de mult pentru dragostea unei fete?
Nuu.au disparut de mult printii din povesti, care se luptau cu balauri pentru fete.Acum e asa...¨am incercat, nu a vrut, am plecat¨.pentru ce sa stau la usa asta inchisa, cand sunt sute deschisewinking.pa pa.

nony
| nony a răspuns:

@ady17hbk.esti visul frumos al tuturor fetelor impresionistewinking
@snepy. daca tu stii, poate imi spui si mie unde sunt ascunsi happy

| catthshshshs explică:

Poate fi din cauza ca a vazut ca am inceput de cateva sapatamani sa fiu mai afectuoasa cu el si si-a zis ca nu mai are sens sa lupte daca tot nu-i mai sunt indiferenta....Baiatul asta vrea o relatie...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mi se pare corecta decizia baiatului, in fond fiecare om are mandria lui.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Au "marcat" in alta parte.

| Cryssy a răspuns:

Daca un baiat te iubeste cu adevarat, da, ar mai fi interesat de tine. Dar totusi au si ei orgoliu, si... nu multi sunt dispusi sa lupte atat de mult.

| snepy a răspuns:

Nony exista inca acei baietiwinking doar ca sunt mai putini
catty89: pai este normal acest lucru si daca tu erai baiat si de exemplu fata se dadea la tine si baiatul nu il interesa iar tu te lasi pagubasa si dupa aia baiatul vrea sa se dea la tine normal ca nu mai vrei ca te-ai plictisit sa ai sperante ( iluzii )

| MarYoBenucci a răspuns:

Si-a pierdut interesul fata de tine... ai avut ocazia de al avea...

| cristi27 a răspuns:

Sincer tu ce ai face in locul lor? Daca baiatul a vazut ca nu merge treaba s-a dat la o parte, voi chiar credeti ca faceti ce vreti voi cu baietii?laughingsi voi ati face la fel, sa va ignore un baiat o vreme si apoi dupa nu stiu cat timp sa isi schimbe atitudinea nu cred ca ati mai sari in bratele acelui baiat, fac pariu cu voi, ca pana la urma fiecare cu mandria luilaughing

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Sunt de acord k dianapiticu :p

| utilizatortpu a răspuns:

A încetat emisia de feromoni a tipei în cauză. Femelele când sunt apte de perpetuare a speciei, emit nişte feromoni, pe care masculul îi simte şi încearcă să se cupleze cu femela. Banal nu-i aşa.Trist pentru îndrăgostiţi sau pentru cei care cred asta.Nu poţi lupta împotriva naturii. Că noi oamenii, domolim instinctul de perpetuare a speciei, prin educaţie şi prin sublimarea acestui instinct în iubire şi dragoste, este altă mâncare de peşte. Dragostea nu durează mai mult de şase luni. Dacă cei doi parteneri sunt prieteni şi comunică mult între ei, vor rămâne toată viaţa împreună pentru că se înţeleg şi nu vor ajunge la ştirile de la ora 5 niciodată. La aceste ştiri, ajung de obicei, cei care susţin sus şi tare că ei iubesc şi sunt îndrăgostiţi! Dragostea se trăieşte şi se simte, nu se poate descrie.Se cunoaşte când eşti îndrăgostit/ă, nu trebuie să trâmbiţezi asta, că nu te crede nimeni. Educaţia şi cultura fac dragostea şi iubirea înălţătoare, nu mersul în dormitor, cu ah ce bine e, şi mai spui şi te iubesc în momentul copulaţiei! Fiţi cerebrali şi o să trăiţi dragostea măcar o dată în viaţă. E greu, dar nu imposibil. Rog sexul frumos să se abţină de la comentarii contra despre iubirea şi dragostea lor.Ca experienţă de viaţă, pot spune că am fost îndrăgostit şi am iubit o singură dată în viaţă. De atunci pauză. Şi am avut zeci de partenere de atunci, care emiteau feromoni în draci, eu încercând să retrăiesc acele momente.Nimic.Dar nu disper, pentru că sunt un optimist. Şi voi fraţilor de suferiţă nu uitaţi : Când o femeie a greşit, trebuie să începi prin ai cere iertare!
Să fiţi iubiţi şi să aveţi parte de o mare dragoste!

| just4fun_8801 a răspuns:

E simplu de explicat. Cel putin in cazul meu consider ca nu e nevoie sa "ma rog" de o fata. Ii spun ce am de spus daca raspunde afirmativ e bine daca nu pa! Probabil acesta reactie a lor se datoreaza faptului ca s-au plictisit sa incerce sa va "cucereasca"

| ady20hbk a răspuns:

Nony .ma crezi, nu ma crezi( nu vreau acum sa ma laud).eu sunt mereu dispus sa lupt pentru dragoste atunci cand iubesc o fata mult de tot(chiar daca ar avea prieten sau nu e interesata de mine eu tot as lupta) .cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si cat de mult ai facut pe indiferenta... e ok sa te lasi mai greu dar totul are o limita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza orgolilui pre mare la uni se tin dupa tine o o saptamana doua trei vad ca nu ii bag in seamasa si pleaca

| hannahmontana a răspuns:

Poate procedeaza asa pentru ca vor sa simtim si noi ce au simtit ei sau poata ca nu mai vor sa fie cu noi