| Monstrul a întrebat:

Pentru fete.
Fetelor ce v-a place la un baiat, cum v-ar placeaca un baiat pe care il placeti sa se comporte cu voi?
Dau fundita la cel mai bun raspuns.

15 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pai.sa stie sa se comporte.Nu am pretentsii sa fie romantic, dar sa nu uite ca mai traiesc si eu.laughing

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Ce-mi place la un baiat? Buna intrebare... Nici eu nu stiu exact. Trebuie sa aiba acel ceva, sa fie special. Imi plac baietii directi, care sa se bage in seama cu mine. Prefer sa ma sarute de la prima intalnire, decat sa ne plimbam saptamani intregi de mana. Mi-ar placea sa fie si amuzant, sa ma inveseleasca mereu. Sa nu fie extrem de gelos, sa aiba incredere in mine. Si o preferinta ce probabil o sa mire pe multi: sa fie cu mai mult de 5 ani mai mare ca mine. Pur si simplu ma simt protejata langa un astfel de baiat. Probabil o sa ma crezi nebuna: ca sa ma indragostesc de un baiat nu trebuie sa se comporte cu mine de parca as fi o printesa. Imi plac tipii care ''se joaca" si care nu-mi stau la picioare. Trebuie sa aiba o doza de mister, sa nu fie acolo pentru mine 24 din 24 pentru ca o sa ma plictisesc foarte repede. Cu un baiat dragut care se comporta frumos cu mine nu poate exista mai mjult decat o amicitie. Stii cum se zice: "fetele cuminti vor numa' vagabonzi" cam asa e... poate ca unele fete sunt atrase de baietii cuminti, nu bag in foc, dar eu asa sunt. La fizic nu ma intereseaza extrem de mult: sunt innebunita dupa baietii cu ochii verzi, dar nu bag mana in foc ca nu m-as putea indragosti de unul cu ochii caprui. Imi plac baietii care miros bine, sa zambeasca, sa ma priveasca fix in ochi si sa aiba incredere in el. Asta e tot!

| TąNyą a răspuns:

Felu lui de a fi, sufletul.

Să fie drăgăstos, cuminte, cu bun simţ, deci : să nu fie porc, să nu-i pese de mine, să fie indiferent...

Astea sunt cele ma iimportante.

T.

| Lovely a răspuns:

Sa fie el insusi! cel mai important. nu vreau un "modelino" care sa se comporte cum vreau eu!

| AdelinaC a răspuns:

Genul de baiat care imi place mie nu l-am intalnit inca dar fie, oameni sunt de toate tipurile si orice este posibil.In primul rand ma intereseaza sa aiba intentii serioase cu mine si potrivite varstei(adica daca ar fi sa am pe cineva la varsta mea relatia sa fie doar o temelie pentru viitor, sa ne ajutam la lectii, sa jucam un joc impreuna, sa facem planuri realizabile sau sa ne sprijinim unul pe altul la examene, olimpiezi, etc...se exclude tot ce tine de partea sexuala.decat un pupic si o strangere in brate merge), sa ma considere egala lui si un alter ego pentru el, el sa ma respecte si orice lucru sa-l facem in echipa si cu iubire.Fizic nu prea ma intereseaza cum ar arata, cu exceptia faptului ca sa nu aiba parul dat cu gel/vopsit/in forma de creasta si sa nu fie imbracat ca si baietii,, de cartier"care arata de zici ca au iesit din canale.

| CookieMonster_6225 a răspuns:

Pai, sa se comporte frumos, sa nu fie nesimtit, sa ma respecte, sa fie dragut (par saten si ochi caprui :X, nu neaparat) si cel imi important :SA MA IUBEASCA

| ✿puffa✿ a răspuns:

Poi sa fie:
Amuzant, dragut, ochi verzi ca minebatting eyelashes.asa...aaa...sa nu fie batut in cap(logik), sa nu se comporte ca un porc, sa fie de varsta cu mine sau maxin 2 ani mai marelaughingSi cel mai important sa ma inteleg cu elstar. Sper ca te-am ajutat.

| midnight a răspuns:

Sa fie atent, sa ma faca sa rad, sa ma inteleaga, sa aiba bun simt...si bineinteles ca conteaza si fizicul(vreo 70%)

| SweetyNuta a răspuns:

Mie personal la un baiat imi place sinceritatea.Inclusiv sa-i place de mine, adica sa arate ca-i place.Sa fie manierat si cool, inteligent si nu in ultimul rid si dragut...

Succes!

| cotzo a răspuns:

In primul rand sa ii placa de mine. daca ii place de mine e mai dragut decat cu alte fete. sa ii placa sa se vada cu mine, sa iesim, sa nu se comporte diferit cu mine cand e cu baietii, sa faca chestii nice, cum ar fi o data la o mie de ani sa rupa o floare din gradina bunicii si sa mi-o dea mie, sa ma ia in brate si sa nu ii fie rusine sa ma prezinte altora. nu stiu ce sa-ti spun mai mult. ca orice fiinta umana nu ne place sa se tipe sau sa dea cineva in noi. happy

| EuCaAsaSpunEu a răspuns:

Fata, parul, ochi, corpul, ( nu stiu daca le-as putea pune intr-o anumita ordine ) si apoi cum e in interior.

Si de obicei baieti care imi plac se combina cu mine big grin

| cReAtZa93 a răspuns:

Pai sa stie se se comporte, sa t respecte, sa-ti fie alaturi, si cel mai imp at cand e cu prieteni lui s stie s se poarte la fel de frumos cu mine nu s ma evite

| mily3041 a răspuns:

RESPECTA fata si o vei duce bine.(Garantez 100% intr-o relatie)

| Catelusmichidus a răspuns:

Pai de obicei sa arate bine si sa fie de treaba. Vreau sa ma salute nu sa se faca ca ploua sa vorbeasca fumos cu mine nu cu tu date dracu mai incolo sau stiu eu...sa vorbeasca si cu mine si sa nu rada de mine.Deci sa fie cel mai important de treaba! Nu fitos sau mai stiu eu cum.

| Pika40 a răspuns:

Nici sa fie pre insistent de genu:''la fiecare 5 min ce faci, unde este, ce mananci...chestiile astea pur si simplu pe mine ma dispera.sa fie dragut ca mine iar cand e cu prietenii lui sa nu ma evite ca sa e dea mare si tare pe alanga ei. dfar fiecare ca parerea lui...happy