| xVanii a întrebat:

Pentru fetee: La ce varsta at-i inceput sa va machiati? >:

Răspuns Câştigător
| VacutzaRoscata a răspuns:

Mai am ceva pana sa devin majora dar nu ma machiez decat cu rimel si creion, oricum nu am nevoie de zece kg de machiaj cum au unele pentru ca sunt multumita de cum arat natural.
Majoritatea de pe aici au inceput devreme pentru ca vor sa para mai mature, oricum nu e bine sa te machiezi de mica

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din adolescență, dar cu bun simț, nu sorcovă!
Pa, pa.

| AliceHappyGirl a răspuns:

De pe la 13-14 ani.

| unknow a răspuns:

14 ani si ceva,. doar ca rimmel si ffff futin creion, si pe la 15, cu mai mult creion,.pe la 16 deja foloseam tushul,. stiu si eu,. acum ma machez profesionist deoarece am invatat,. de l sora mea care lucreaza la un salon din asta! 1 smugsmugsmugsmug

| BlueBird a răspuns:

La 14 ani e cel mai bine happy

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

De pe la 14-15 dar nu prea strident

| AlysaAly a răspuns:

De vasta de 13 ani

| LittleGirlMonster a răspuns:

De la 11 ani. Ceau:*

| PTL a răspuns:

Eu as incepe la 14 ani happy. Ca de acolo ai buletin :d.

| Abcdadetrtf a răspuns:

Eu vreau sa ma mentin fara machiaj o vreme pana pe la 15-16 ani, momentan am 12 si nu vreau sa ma machiez. Funda?big grin plz

| Gabriela98 a răspuns:

De la 11 anitonguehappy

| LikeChocolate a răspuns:

Ho ho ho pai sora mea ma mai machia de pe la gradinita-da nu excesiv...o data din an in pasti si cand eram eu singura acasadevil
pai...de la 11-12 anistraight face
cu toate ca e cam devremestraight face

| lusy4 a răspuns:

De la 12 ani

| Alexxii a răspuns:

Eu poate nu ma credeti dar pe mine m-a crescut matusa inca de la gradinita si matusa mea a fost e foarte tacanita cand eram la gradinita eu voiam sa ma machez da nu stiam cum si ma machia ea aproape in fiecare zi si de la 12 ani eu foloseam foarte mult creion si rimel si tus