| anonim_4396 a întrebat:

Peste o saptamana trebuie sa-mi pun aparat dentar.Imi doresc enorm acest lucru dar iubitul meu nu stie.Am vorbit o data despre un baiat care ma simpatiza dar avea aparat dentar si el facea misto, zicea ca precis nu zimbeste cind e cu fetele etc.Nustiu cum sa-i spun, nu situ ce sa-i spun.Imi este frica ca no sa ma pot saruta.Cu ce sfaturi ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Poate stia si el ca te simpatizeaza, de aceia ca sa scada in ochii tai sau sa-ti schimbi parerea despre el incerca sa faca misto!
Cu totii stim ca aceste aparate nu se folosesc din capriciu, ci din nevoia de-a repara constructia proasta a dintilor. daca vrea sa te vada cu un zambet perfect se va obisnui cu ideea, chiar daca la inceput schimbarea va fi mare atat pentru tine cat si pentru el!
Spune-i asa sincer, mai bine decat sa apari deja cu aparatul pus!
O noapte placuta iti doresc!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca un aparat dentar te poate desparti de iubitul tau,atunci ai gresit crezand in dragostea lui.
Spune-i,pur si simplu, cum stau lucrurile sa nu fie surprins si urmareste-i reactiile.
E o incercare a relatiei voastre, daca rezista, ai langa tine baiatul potrivit.
Daca nu, n-ai pierdut nimic.
Tu l-ai fi parasit daca el trebuia sa-si puna aparat dentar? Nu prea cred...

| timeea7 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci probleme. Purtarea aparatului este pentru binele tau.Nu trebuie sa te intereseze parerea celorlalti, nici macar a iubitului tau. Daca te iubeste, te va iubii si cu aparat.Te poti saruta fara probleme.Eu zic sa ii spui cat mai repede iubitului despre aparat.Nu ai de ce sa-i ascunzi acest lucru

| ResidentEvil a răspuns:

Daca te iubeste nu va avea nici o problema cu aparatul tau

| EmanuelaRitisan a răspuns:

Ce ii asa neinregula cu un aparat.toata lumea se sperie de el? daca chiar te iubesc te va placea si cu aparat si fara aparat.te iubeste pentru ce te iubeste.nu pentru fizicu tau. ii ca iti doresti sa faci asta si o sa te accepte si asa. bafta!