| crissu01 a întrebat:

Pf.cam greu si complicat.am avut un prieten de 3 ani care de ceva timp nul mai iubeam.am inceput sa ma racesc de el treptat si recent am hitarat sa ne despartim definitiv pentru ca nu mai mergea deloc.acum cateva luni am inceput sa vorbesc cu un tip de care eram atrasa din anul 1 de fac.am inceput sa vb si neam si intalnit de cateva ori (6-7 ori). mereu cand ne intalneam se ajungea la acelasi lucru( incepeam sa ne sarutam etc)tipu este foarte nehotarat ba iese cu mine ba nu, nu prea stie ce vrea(ce enervant)pana de curand cand a aflat ca ma despartit de pr meu i-am propus sa ne intalnim sa discutam serios, la care el imi psune ca ma vede doar ca pe o colega si ca pe o prietenasad acum incerc sa nu-i mai dau atata atentie nici pe mess nici la scoala sa vad cat de interesat este el de mine.adevarul este ca de cand mi-a zis asta numai el intra pe mine pe mess. ceea ce mie imi da iluzii. ce sa fac? sa-l uit ca nu merita sau sa incerc sal "cuceresc"? poate cine stie...help!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh, nu cred ca te intalnesti cu cineva de 6-7 ori si ajungi sa te si saruti si sa privesti acea fata doar ca pe o amica. Amicii nu obisnuiesc sa se sarute.
Poate totusi e acel tip de baiat care doreste tot timpul sa incerce cate ceva, sa sarute doar din curiozitate, tu sti mai bine cum e... incearca totusi sa sa ai o discutie serioasa cu el.
Succes!

6 răspunsuri:
| cristina_7560 a răspuns:

Pai ce ti-as putea spune? urmeazati inima daca chiar iti plk de el cucerste-l nu te lasa, dar daca e doar o pasiune trecatore uita-l gandeste-te si fa ce crezi tu mai bine...

| madagascar a răspuns:

Probabil ii placea faptul ca aveai pe cineva si vroia sa vada pana unde merge si ce esti in stare sa faci mai ales daca ai o relatie, acum daca nu mai ai pe nimeni nu mai e tentant, incearca sa analizezi putin lucrurile nu cred ca e bine sa stai u el pentru ca probabil el se gandeste ca si lui o sa-i faci la fel adica atunci cand te vei plictisi de relatie iti vei mai gasi un "coleg" pe care sa-l saruti. In momentul in care nu merge o relatie intai te lamuresti cu persoana respectiva si apoi mergi mai departe, iesi cu cineva sau ce vrei tu sa faci pentru ca altfel vei fi perceputa ca o femeie usoara si slava Domnului in ziua de azi sunt destule. alegerea iti apartine

| 16.laura.16 a răspuns:

Pentru o vreme ignora-l. Doar pentru o vreme, asftfel ii vei da si lui un moment in care sa-ti simta lipsa si sa constientizeze ca nu se poate juca cu tine.
Apoi incearca sa te apropii de el ca si prietena iar daca exista atractie si cateva sentimente, totul va veni de la sine.
Nu-i mai permite sa te sarute daca nu simte ceva pentru tine! Nu esti un obiect gata sa se lase folosit!

| DouaPuncteD a răspuns:

Da, are dreptate openfire1.Nu stiu, incearca sa-l "cuceresti" din nou, iar daca vei vedea ca va fi tot asa, ca o sa te considere mereu ca pe o colega, las-o balta. Exista multi baieti in lumea asta, nu este el singurul. sper ca te-am ajutat cu cevahappy

SuccEs! big grin

| crissu01 explică:

Asta ziceam si eu.cu o amica nu ajuungi sa te saruti etc.si chiar aseara ma vb cu el si a zis ca inca e solo ca pana nu afla de fapt ce vrea va fi solo.si eu tot i-am zis ca este foarte nehotarat si ca va pierde mult in viata. cert este ca. nu este doar o pasiune.cred ca tin cat de cat la el.prima data cand neam int a fost prin sepembrie.deci a trecut ceva imp.mersi pentru raspuns

| Zâmbărici a răspuns:

He he, roata se intoarcewinking.
Ce pot zicethinking Lasa totul asa.
Daca te iubeste vine la tine, daca nu asta e...neexxtwinking