| Anonimus_5965 a întrebat:

Pff. nici nu stiu cum sa incep. Am fost cu un baiat cam 1 an si cand am inceput sa numai am treaba cu el deloc eram foarte abatuta. Poate a fost si din vina mea da' numai conteaza. Chestia e ca m-am indragostit de cine nu trebuia. In iarna-primavara trecuta am cunoscut niste persoane din cartier cu care nu stateam si nici nu vorbeam (eu si grupul meu de fete. ) Printre care si un baiat asa frumosss pe care il stiam din vedere si il admiram d'inainte sa vorbesc cu el. Toate fetele au o parere buna despre el. si tot am incercat sa ma dau la el si cand l'am cunoscut si vara asta da nu prea a mers cum as fi vrut eu, in schimb am devenit foarte buni prieteni si ne spunem orice pe mess sau la telefon. Oricum el are o fata cu care se impaca de vreo 2-3 ani incoace, dar mie nu'mi pasa as face orice pentru el. Cam aceeasi situatie a fost si cu celalt baiat dar aici stiu cum si ce sa nu mai fac. Intr'o seara m-am dus in casa si au ramas cheile lui la mine si mai tarziu a sesizat ca nu avea cheile si m'a sunat sa cobor sa i le dau. Si l'am intrebat unde si cat le'a cautat. I'am zis ca:"hai ca ma grabesc sa ma duc sus, da sa te pup. " si a intins gura, ne'am sarutat. De atunci mi-a ramas doar el in cap. nu pot sa il scot din minte. Aproape ca m'a facut sa uit relatia de dinainte. straight face As dori macar sa se vada cu mine fara sa zicem la nimeni. Pur si simplu sunt prea indragostita. Dar imi este foarte frica sa imi exteriorizez sentimentele si mi-e frica sa nu fac din nou aceeasi greseala. Ce pot sa fac? sigh
Multumesc mult!
t.

Răspuns Câştigător
| innocent_9644 a răspuns:

Pai... E complicat. Intreaba-l ce vrea (cu tot curajul), iar din raspunsul lui iti dai seama daca vrei sa renunti la actual sau nu.
Nu stiu, si eu am uitat de o "dragoste" pentru o chestie de moment. Si nu regret... Desi nu s-a terminat cum ma asteptam. Ma bucur pentru faptul ca am avut momente frumoase imrepuna cu el.
Iar daca nu vrei sa renunti la vechea relatie/ el nu vrea sa renunte la a lui, atunci intrebaa-l daca nu e de acord sa ma intalniti "pe ascuns".
Asta ar fi solutia.
Astfel poate va dati seama impreuna ce ar trebui sa faceti.
*Btw, nu regreta nimic din ce s. a intampalt, pentru ca toate au un rost.winking
bafta, astept sa aud ce ai facut pana la urma:d

6 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! parerea mea este ca ar trebui sa il lasi pentru un timp in pace.are o prietena cu care ziceai ca e de vreo 2 3 anic cu ea si ai vrea sa-i faci rau acelei fete ca nu are nicio vina.vezi cum decurg lucrurile inte ei 2 si daca lucrurile nu stau bine spune-i ce simti pentru el.bafta

| Florinache_1847 a răspuns:

Asteapta poate se desparte iar daca nu mai sunt multi ca el si poate iti vei putea exterioriza sentimentele fara sa-ti fie frica de cineva sau ceva, doar sa ai rabdare

| alexbhasiatat a răspuns:

Pai, uite, hai sa gandim altfel problema. Ce-ar fi daca tu ai face in asa fel incat tu sa fii trofeul lui? Fa in asa fel incat sa fie asa de indragostit de tine incat sa umble el dupa tine! Nu invers. Sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el cu siguranta asta ar fi cel mai bien in cel mai rau caz iti poate spune ca nu e interesat de tine si ca acel sarut era doar de amuzament, iar auzind cuvintele lui iti vei pierde interesul... cei drept destul de greu dar ti-l vei pierde am fost si eu in cazul tau si uite ca acusi am 7 luni cu acel baiat care m-a facut sa sufar asa de mult dupa el acum mi-a facut cadou si un catelus deci cand iti merge prost gandetete ca in viitor se pot schimba total lucrurile:* C. >big grin

| Anonimus_5965 explică:

Ms.pentru sfat. da problema e ca am mai incercat si cu alti baieti. da de la acest baiat numai un sarut a trebuit si parca ma simt altfel. straight face oricum o sa am rabdare sa vad ce se va mai intampla.

| Anonimus_5965 explică:

Mai astept raspunsuri va rog sigh