| Lavinia01 a întrebat:

Plac un baiat. O prietena mi-a spus ca acel baiat i-a zis ca ma place si el.Problema e ca prietena mea minte destul de des.Si totusi acel baiat continua sa ma priveasca cu orice ocazie. Prietena aceea a mea i-a dat id meu baiatului iar el i-a spus ca o sa-mi dea ignor deoarece nu vrea sa cred ca e e nebun dupa mine. Dupa cum am mai spus prietena aceea minte des, dar totusi ce mi-a zis ea s-a adeverit.Cand vreau sa vb cu baiatul respectiv pe mess el imi spune mereu dnd.Sa reamintesc se uita la mine cu orice ocazie, dar nu ma baga in seama.Adesea l-am si visat.Chiar as vrea sa fim un cuplu.Deci ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| foreverANDaDAY a răspuns:

Uneori baietii din diverse motive (timiditate, imaturitate) isi ascund sentimentele ai putea sa incerci sa vb cu el chiar daca iti spune ca e dnd sa il intrebi daca el chiar nu are 2 minute sa vorbeasca cu tine petru ca tu vrei sa ii spui ceva important daca nu te place deloc probil o va tine una si buna cu dnd dar ai o sansa sa vb cu el sau daca nu ii lasi un mesaj in care ii spui tot ce simti (dar nu exagera si nici nu iti face sperante prea mari) el e foarte posibil sa te placa si sa isi ascunda sentimentele dar s-ar putea ca acea prietena sa ii si spui ca tu il placi iar el acum poate te evita pentru ca e imatur si/sau speriat.
Incearca sa vorbeti cu el dar nu iti faci totusi sperante foarte mari!
Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu te place. Uitatul nu inseamna ca te place. Poate doar e curios sa vada cum reactionezi. Sfatul meu este sa nu intreprinzi nimic, nici macar sa incerci sa vorbesti cu el pe mess. Ce vrei tu si ce vrea el, sunt doua lucruri total diferite. Daca simte ceva pentru tine, va lua el initiativa.

| biBii07 a răspuns:

Pai, chiar daca prima pare a raspunsului nu are legatura cu intrebarea: Nu stiu de ce o numesti pe tipa aia "prietena" daca stii ca te minte in fata.
Acum in legatura cu intrebarea: O privire mai altfel nu inseamna ca te place. Poate doar iti admira hainele, parul si ala mai departe. Cea mai buna solutie e sa vorbesti cu el.

| MariusPopa a răspuns:

Daca iti zice mereu dnd ...eu zic ca nu te place.

| DenDi a răspuns:

E clar ca este un baiat timid. Daca as fi in locul tau l-as intrebat daca este adevarat ce ti-a zis prietena ta si daca nu raspunde inseama ca nu stie ce sa-ti zica pentru a nu afla si ii spui si tu frumos ca iti place de el deoarece e un baiat foarte dragut si asa sigur nu o sa piarda sansa si o sa te intrebe daca vrei sa fii cu el.Asa mi s-a intamplat si mie.Pana la urma incercarea moarte n-are.

| corinaalexiastay a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti serios cu dinsul.Altfel n-o sa stii raspunsul. happy