| SeNyS a întrebat:

Placut un baiat fttt mult, iar el nu m-a luat in seama niciodata, doar ne-am sarutat de catv ori, dar apoi nu a mai urmat nimicintr-un final am intalnit un baiat care stiu ca ma iubeste si are grija de mine, iar acum celalalt ma cauta, imi spune ca ar vrea sa fie cu mine ca o sa tina la mine mai mult.si chestia asta ma deruteaza ft mult, poate ca dorinta de a fi cu el mai demult a fost prea mare, iar acum ca as putea...nu stiu ce sa fc, cred ca as regreta daca l-as lasa si pe actualul, dar as regreta si daca nu as fi cu celalalt sad ...chiar sunt in dilema, un sfat mi-ar fi de ajutor! Multumesc

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Eu consider ca ar trebui sa stai cu cel care te iubeste acum si are grija de tine. Daca nu te-a luat in seama acum, probabil vrea sa fie cu tine pentru a-l lasa pe actual si dupa te lasa pe tine.Te iubeste de ce te uiti in trecut?straight face Stai cu actualul.

| AnGeL a răspuns:

Eu as ramane cu baiatul care ma iubeste si care are grija de mine

| PufarinaXD a răspuns:

Eu zic ca vremea acelui baiat a trecut. Daca nu te-a apreciat cand a fost momentul nu trebuie sa aiba pretentia sa te intorci in bratele lui. Iar in legatura cu relatia actuala. daca tinetu asa de mult unul la altul nu ar trebui sa te desparti de el pentru ca sa-i faci pe plac celuilalt.

| cOry_1726 a răspuns:

Parerea mea este s ramai cu actualul pentru ca celalalt nu si-a dat seama ce are langa el la timp iar acum e prea tarziuwinking

| onlyketoops a răspuns:

Te-ai gandit ca baiatul pe care il placi vrea doar sa se distreze cu tine si nimic mai mult.De ce nu a actionat inainte sa iti faci un prieten si in plus actualul va fi foarte dezamagit

| Deiiuu a răspuns:

Pai am fost si eu in situatii din astea. Orice alegere ar fi bună, dar eu in situatia asta l`am ales pe fostul. pentru kă aşa am simtit. chiar dacă pe aman2 ii iubeam egal.O decizie ca aceasta este foarte grea, dar orice poti alege orice. Trebuie sa te gandeşti că odată ce fostul şi`a dat seama de greselile lui, probabl ii pare rau straight face. Eu zic să ii mai dai o sanşa. iar actualului explicăi situatia ta. si iti v-a respecta decizia, dacă spune-i că are grija de tine!:*

Mult Succes! Funditsăăă? puppy dog eyes

| Summer5505 a răspuns:

E clar ca orice ai face vei regreta, dar trebuie sa alegi ceea ce te va face sa regreti mai putin.
Totusi... ma gandesc ca ar putea fi putin riscant sa il alegi pe primul deoarece se pare ca se cam schimba ( dar sti si tu cum se zice : daca nu risti nu castigi )
Stiu ca nu te ajuta dar numai tu poti sti care este alegerea corecta.
Relaxeaza-te cateva ore si gandeste-te la cine ti mai mult... sau cine tine la tine mai mult

| Simina_2325 a răspuns:

Sfatul meu e sa uiti de celalat si sa te gandesti numai la cel din prezent! happy