| stress9 a întrebat:

Plecand de la fluturasii din stomac este cineva care ma poate contrazice ca exista o oarecare diferenta intre a fi indragostit de cineva si a iubi pe cineva?

3 răspunsuri:
| lavyBandB a răspuns:

Sincer exista o diferenta...Stadiul de indragostit e ca si cum ai fi drogathappyesti in al noualea cer, dar ca si drogul...starea dispare si dupa trebuie sa vezi cu ce ai ramas: ori ajungi sa iubesti, ori nu mai ai niciun fel de sentiment fata de acea persoanabig grin

| stress9 explică:

Pana sa vedeti intrebarea, v-ati mai gandit la asta?

| my_5148 a răspuns:

Si eu cred ca este o diferenta... Cand iubesti e ceva enorm de profund, ceva ce nu uiti usor, cel mai minunat sentiment poate. Iar cand te indragostesti incepi sa iubesti, dar inca nu e ceva profund, adica te simti foarte atrasa de o persoana dar totusi nu e acea iubire incontestabila. Parerea mea.