| Nimeni_7600 a întrebat:

Poate ca o sa ma considerati o pacatoasa dar am impresia ca numai fetele care se culca cu baietii sunt fericite si au relatii cu cine vor. cel putin asta am intalnit pana acum.nu am de gand sa imi incep viata sexuala doar sa am o relatie.am sa fac asta cand o sa simt dar mereu cand ajung sa vb cu cate un baiat dupa cateva zile imi zice pe fata de sex straight face am impresia ca Dumnezeu le ajuta numai pe alea care nu sunt asa "cuminti"...nu imi sariti in cap plssad

Răspuns Câştigător
| unione a răspuns:

Micuto, nu trebuie sa generalizezi, problema e ca ai probabil o varsta frageda si asa sunt baietii de varsta ta, se maturizeaza mai greu decat fetele, dar vei vedea pe masura ce cresti ca vor fi din ce in ce mai putini iar cei ce vor fi, vor fi niste idioti. Dumnezeu nu are nici o legatura aici. Te vei culca cu o persoana pe care o vei considera cea potrivita, pe care o vei iubi si care te va iubi, e f important, iar varsta, nu e o varsta minima, dar trebuie sa fie dupa 16, parerea mea pentru ca atunci vei fi informata mai mult si vei avea o experienta cat de cat. Si trebuie sa iti doresti tu, si sa nu te iei dupa nimeni, sa fii sigura pe tine! te pup

5 răspunsuri:
| ramona_1444 a răspuns:

Sti carei sfatul meu: cei al tau e pus deoparte si in plus daca te preseaza sa faceti sex inseamna ca nu te iubeste si doar asta vrea de la tine o noapte si atat

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e vorba de asta. La o anumită vârstă hormonii îşi fac de cap la băieţi. Până pe la 18-20 de ani se gândesc doar la cum să facă sex cu mai multe fete. Bineînţeles există şi excepţii, dar nu le găseşti peste tot. Fetele care din punctul tău de vedere sunt fericite şi au relaţii au şi probleme datorită acestui fapt. Dacă nu eşti pregătită şi nu vrei să îţi începi viaţa sexuală spune-le când aduc vorba de sex că eşti virgină şi nu ai de gând să îţi începi viaţa sexuală. Dacă insistă nu mai are rost să discuţi cu ei pentru că probabil nu vor altceva de la tine. Cândva vei găsi pe cineva care să vrea mai mult de la tine, nu doar sex. Problema e că de la influenţa mass-media care promovează foarte mult sexul mulţi au impresia că trebuie să facă asta.

| cucu a răspuns:

Pai daca faci dragoste nu inseamana ca nu esti cuminte... dar un baiat trebuie sa inteleaga fata cu care este si sa simta si el cand este pregatita pentru acest pas mai ales daca ar fi pentru prima data. baietii care te preseaza sa faci sex si`ti spun asta in fata nu vor decat atat. ei nu vor o relatzie ci doar o partida de sex.parerea mea este ca sunt multi barbati de acest gen.(pentru unele fete sunt buni si sunt apreciatzi ) dar nu este o generalizare sa stii ca ink mai exista baieti care vor o relatzieee nu numai un rand in plus in carnetelul lor

| Anca a răspuns:

Crede-ma ca eu nu sunt o fata tocmai cuminte, dar nici fericita! happy
Sexul nu e totul in viata.
Cea mai buna prietena a mea a avut parte de o surpriza la capitolul asta.
Dupa ce dragul ei iubit infidel a inselat-o de nenumarate ori, si in final a lasat-o pentru alta, desi ei aveau o rel de un an si faceau si sex... Ea a intalnit un barbat care a ajuns sa faca parte din cercul nostru de prieteni, mai mare cu ceva ani decat ea.
Am fost toti amici, am iesit in cluburi impreuna, el dormea la ea acasa dupa club, erau amici si atat. dormeau in acelasi pat ca 2 amici si nu a atins-o.
Stii ce i-a zis dupa aceea : ca o respecta f multa pentru ceea ce este si este prima fata cu care i se intampla chestia asta.
Ea, s-a indragostit de el, desi nu era genul ei la prima vedere, dar a facut-o el sa il placa prin comportamentul lui.
Nici ea nu era o fata cuminte neaparat si i se parea ciudat relatia asta cum incepuse, dar uite ca...se poate happy

| claudia_3049 a răspuns:

Nu ai dreptate cele care se culca cu baieti sufera mai mult decat cele care no fac.eu am un prieten dupa 10luni impreuna m-am culcat cu el si am fost virgina dar el are tot o parere proasta despre mine asa ca eu una nu-s deloc fericita ca am facut pasu asta.ai grija ce faci fi atenta nu face aceiasi greseala ca mine mai asteapta app cati ani ai? eu as face orice sa fiu ca inainte singura si sa fug de cei care ma bat la cap cu sexu