| anOnimăăăă a întrebat:

Poate considerati ca pun intrebari stupide dar foarte multi adolescenti isi pun diferite intrebari la care nu le poate raspunde orcine, haideti sa dam niste raspunsuri frumoase la intrebarile care ii tot framanta pe tinerii din ziua de Astaire si sa ii ajutam. Dupa inceperea vietii sexuale corpul sufera diferite transformari?! (ex : accentuarea formelor?, forma sanilor? largirea bazinului? se produc astfel de modificari? ) sau de exemplu multi sustin ca dupa inceperea vietii sexuale unele persoane se ingrasa altele slabesc este adevarat?! rog seriozitate si dau funddDDddda desigur; x

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa inceperea vietii sexuale nu apar nodificari vizibile ale corpului.

| Doliii27 a răspuns:

Depinde cand iti incepi viata sexuala.Nu-i tot una sa o incepi la 14 sau la 17-18 ani. Daca iti incepi viata sexuala atunci cand esti la pubertate, normal ca o sa se vada niste transformari. dar daca incepi la 17, respectiv 18 ani...nu. Pt ca pana atunci corpul tau sa dezvoltat indeajuns de mult, ca sa nu se mai observe transformarie provocare de inceperea vietii sexuale. Depinde de organismul fiecaruia, daca slabeste sau nu. Sper ca ti-am fost de ajutor.