| anonim_4396 a întrebat:

Poate eu gresesc? Mereu astept ca fetele sa faca primul pas, de timiditate nici nu le-as saluta cred. Mai ca as vrea sa vina cu un bughet de flori la mine sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu ele.Niciodata nu fac primul pas,sunt mai retras cu ele, astept sa vina totu', iar asta nu se va intampla.Alti baieti,mai dezghetati sunt incojurati de fete,chiar daca nici ei nu sunt un sex-simbol si nu imi sunt superiori.Imi pare de rau ca sunt asa,as vrea sa ma schimb,sa ma placa mai multe fete, sa fiu mai sociabil.

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am un singur sfat pentru tine.
Cea mai mare greseala a fiecarui om este ca se teme sa greseasca.
Nu fa greseala asta,pentru ca din greseli inveti, asa te perfectionezi, esti om, nu masina, poti gresi.
Lasa-te liber.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Fi o persoana deschisa, fetelor nu le plac baietii incuiati la minte, timizi, retrasi. Baga-te in seama pe langa ele, acorda-le atentie, fi o fire amuzanta, spune glume, distreaza-le. Arata-le ca ai "oua" si esti ceva mai tupeist.Si asa 50% din joc e facut. Restul depinde si de aspectul tau si daca esti genul acelei fetewinking Timiditatea vine de la frica de a nu gresi niciun pas in cucerirea fetei. Te gandesti prea mult la viitor, la consecinte, revino in prezent si improvizeaza pe moment, nu regiza o cucerire, ca nu e teatru. Crede-ma ca fetele simt de la un km daca un baiat e fatalau declarat, simt cand te pierzi, incearca sa pari un rebel in ochii lor, sa nu ramai fara replica niciodata, daca taci si te rosesti ai pierdut tot : demnitate, respect si fetele acelea. Sper ca ti-am putut fi de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ia uite ca ai si ghicit! Chiar nu o sa iti cada niciodata fetele la picioare. Cine are nevoie de un papa-lapte? Scuza-mi expresia, nu am vrut sa te jignesc dar asta e realitatea. Asa cum fetelor nu le plac baietii prea obraznici, tot asa fetelor nu le plac nici baietii fara o personalitate puternica. Dezvolta-ti increderea de sine, creaza-ti un sarm personal, cauta sa fii original si da-i bataie. Trece tineretea pe langa tine si nu stii ce pierzi!

| Bøøgey a răspuns:

Ba, tu esti Mimo ala sau cum ii zicea, ala cu 200 de intrebari in esenta la fel, doar despre timiditate si cum altii sunt inconjurati de puicute? Ti-ai facut alt cont, gagiule?

| SorinTudor a răspuns:

Daca vei astepta ca ele sa faca primul pas atunci vei astepta mult si bine, rar sa gasesti una care sa faca primul pas si aia e pe interes laughing in general fetelor le plac sa fie agatate, deci tu trebuie sa fii cel care face primul pas si timiditatea nu iti va fi de nici un ajutor aici. Trebuie sa fii mai sprinten putin sa nu ti-o ia altu si ca sa fii sprinten trebuie sa ai putin tupeu, chiar daca dai gres treci la alta si tot asa pana o sa dai de una sa va potriviti.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Bo$$ daca nu te trezesti mai repede si nu iti iei atitudine treaba devine groasa.
Nu stiu ce varsta ai, dar problema ta cred ca se intinde pe ani de zile si ai anumite complexe chiar din copilarie.

Stii ce trebuie sa faci?

1.Du-te cu baietii si fa-te praf.Praf.Nu o bere doua.Bea,fumeaza,danseaza,fa-ti de cap cum iti vine.Nu te gandi ca te faci de ras si din astea. Explicatie:o sa scapi de inhibitii, de stres si o sa vezi lucrurile din alt unghi.De fapt fara tigara daca poti;

2.Din cate observ eu ai nevoie de o profesionista straight face
Du-te la un salon erotic. Explicatie:cu toate ca nu sunt de acord cu prostitutia, dar tu ai nevoie maxima sa iti cresti increderea in tine;

3.Schimba total stiul vestimentar,atitudinea,look-ul, conceptiile despre fete, fa sport, lasa net-ul, etc Explicatie:trebuie sa arati si bine cat de cat stii? Cu siguranta unele conceptii despre fete trebuie slefuite.Atitudine? Atitudinea e totul!

4.Ca sa fii mai sociabil trebuie sa socializezi logic nu?
Deci trebuie sa iesi cat mai mult pe afara si sa intri in vorba cu toata lumea indiferent de context fie el si la rand la paine.

Trebuie sa devii DER-BE-DEU laughing
Altfel e nasolwinking
Nu stiu cand o sa-ti aduca vreodata o fata flori si o sa intre in vorba cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Am 15 ani..si am dat doar un pretext, stiu că nu se va intampla asta niciodata, fetele nu au cum sa-ti cada la picioare

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

La 15 ani mai ai o sansa laughing. Daca aveai vreo 20 era nasol.

| anonim_4396 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Nasol e ca ma plac mai multe fete si eu nu stiu ce sa fac.

| SorinTudor a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Ce zici tu aici se plica in cazul unuia care are peste 18 ani si nu a avut nici o relatie dar asta e mic nu te astepti ca la 15 ani sa se duca in discoteca sa se faca muci si sa fumeze iarba si sa sara pe una laughing. Cu restul ideilor sunt de acord dar prima e prea exagerata pentru 15 ani.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru anonim_4396):

''as vrea sa ma schimb, sa ma placa mai multe fete''
''Nasol e ca ma plac mai multe fete si eu nu stiu ce sa fac''

Nu crezi ca e cazul sa te hotarasti?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

Pai asta e ca nu stiam ce varsta are.Credeam ca e vreo unul la 19-20 de ani.

| SorinTudor a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia-le la rand laughing o iei azi pe una, maine una si tot asa si poate se prinde vreuna de tine dar trebuie sa iesi din starea asta de copil si sa te maturizezi putin macar psihic daca fizic nu esti laughing, Iesi cu ele la un suc, pizza ceva si incearca sa vorbesti cu ele, invita-le la ziua ta cand o fi si tot asa