| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Poate exista o sarcina daca a venit menstra de 4 ori? Am facut o ecografie abdominala la 12 saptamani jumatate de la contact si uterul era normal + 9 teste de sarcina.Eu sunt o persoana slaba am 53 kg la 1.73m.Si sunt 18 saptamani jumatate de la contact si imi vad burta foarte unflata jos. Oare de ce? Cand apas ea este moale. Dar cand stau in picioare nu o pot lua in mana.Va rog nu dati raspunsuri care sa jicneasca.

3 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

Daca zici ca ai facut o ecografie la 12 saptamani, si peste 9 teste de sarcina ma tem sa nu fie ceva mai mult decat sarcina, ceva mult mai grav sincer du-te la un doctor! Nu te juca cu viata ta...

| MikyMi a răspuns:

Draga mea, daca ai avea 18 saptamani de sarcina, ai avea o burtica tare si mare de acum, ai simti bebeu cum misca si de ciclu nu mai poate fi vorba. Nu inteleg ingrijorarea ta, au trecut 18 saptamani! ai facut n teste de sarcina, ecografii si toate infirma faptul ca ai fi gravida.
Ce te-ar lamuri ca nu esti?! daca in medic si teste nu poti avea incredere, ce te-ar convinge ca in burtica ta nu creste inca un bebelus?!

| MikyMi a răspuns:

Http://www.copilul.ro/calculatoare/calculator-perioada-fertila.html
e un calculator de ovulatie fertila.trece in casutele alea data menstruatiei care ai avut-o inainte de contact si afli daca atunci cand a fost contactul erai in perioada fertila. Daca iese ca nu erai in perioada fertila poate te convingi ca nu ai bebe in burtica!
Te pup si ai grija de tine si sanatatea ta!