| ItsMatrix a întrebat:

Poate fata ramane insarcinata daca face dus cu baiatul (sta in cada) iar baiatul nu ejaculeaza dar totusi are lichid preejaculator?

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Desi sunt publicatii care sustin ca apa are pH acid si ca spermiile nu pot supravietui mai mult de cateva secunde in aceasta, totusi sexul in apa cu ejaculare intravaginala nu este sigur fata de o sarcina, pentru ca apa nu patrunde neaparat in vagin, si chiar daca s-ar intampla aceasta, este in cantitati mici iar secretiile organelor genitale feminine tind sa protejeze spermatozoizii. Sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mari. Nu la fel se intampla daca barbatul ejaculeaza in apa, extravaginal, unde spermatozoizii supravietuiesc atat de putin incat o sarcina este improbabila, cu conditia ca apa sa fie rece sau fierbinte (nu calduta, caci spermatozoizii supravietuiesc mai mult in apa calduta si pot ajunge in vagin) si sa nu contina glucoza. Spre exemplu in mare, in apa din cada sau in bazin spermatozoizii nu supravietuiesc.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hotaraste-te, face dus sau face baie in cada? ca-s 2 lucruri total diferite, dusul de cada!

| ItsMatrix explică (pentru Violleta2022):

Stam in apa in cada.Se poate asa?

| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista nici cea mai mica probabilitatea si/sau posibilitate de a se putea forma o sarcina in conditiile specificate in intrebarea ta nici daca fata/femeia ar fi in acel moment in perioada fertila a ciclului menstrual. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii ca, lichidul preejeculator este perfect steril adica in continutul sau NU exista spermatozoizi in momentul producerii lichidului de catre glandele bulbouretrale. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| OMFGConrad a răspuns:

Nu.

| kavasaki99 a răspuns:

Daca are contact cu vaginu sunt șanse

| UberOrgasm a răspuns:

Nuuu

| suceavavaslui a răspuns:

Da.