| ElEmennt622 a întrebat:

Poate veni ciclul daca esti gravidă?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sunt cazuri foarte rare dar in general nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

MENSTRUATIE AUTENTICA NU. In primele 1-2 luni, maxim 3 luni pot sa existe anumite scurgeri slabe cantitativ, de foarte scurta durata, cu aspect mucilaginos de culoare rosiatica si cu un continut in general putin sangvinolent a caror provenienta este incerta. La o privire catusi de putin atenta este imposibil ca o astfel de scurgeri sa fie confundate cu o sangerare menstruala autentica, chiar si de catre o femeie ....chioara de-a binelea. Din aceste considerente se poate afirma ca NU exista asa zisa, numita, menstruatie peste sarcina/falsa. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, menstra poate veni in prima luna de sarcina la unele femei, depinzand de sistemul hormonal al fiecarei femei.
Dar, cu un test corect de sarcina, elimini dubiile si-l poti face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Adry05 a răspuns:

Cazuri rare si atunci cand vine sunt cateva picaturi foarte inchise la culoare, maro