| PrettyLiar94 a întrebat:

Pornind de la zicala "Cand esti bun esti luat de prost", credeti ca intr-o relatie trebuie sa l iei pe celalalt de prost ca sa nu fi luat tu?laughing)) De obicei unul iubeste mai putin si isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Daca si in relatia sentimentala il iei pe celalalt de prost ca sa nu fi luat tu, ce rost mai are sa te implici in astfel de relatii? Daca nu esti prost, si totusi cineva te ia de prost, constata ca s-a inselat. Daca ai o relatie cu o persoana care vrea sa domine, solutia nu e sa te pui la mintea lui, ci sa renunti la relatie, caci carentele grave de caracter nu se corecteaza. O zi buna.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Dap aceasta este premiza relatiilor care din pacate mai toti o pun in practica " cel care iubeste sufera, cel iubit isi bate joc:

| AtateaConditii a răspuns:

Daca tu esti proasta in relatia asta trebuie sa ii spui pe fata: nu sunt proasta ta, pa. Oricum nu e relatie aia cand unul e considerat inferior.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce relatie e aia in care va luati de posti unu pe altu?

| neutrino a răspuns:

Ipoteza ta este total falsa si in felul acesta de a gandi nu vei reusi niciodata sa fii fericita intr-o relatie.

| peperonies a răspuns:

Fiecare om e diferit si nu exista chestii care se intampla "de obicei"

| Jardelin a răspuns:

"Cind esti bun esti luat de prost" de oameni prosti! O persoana desteapta si cu bun simt apreciaza bunatatea celuilalt.

| slm93 a răspuns:

De obicei e bine sa ai o relatie pe premiza respecta ca sa fii respectat...iar o relatie care nu este construita pe incredere comunicare si iubire nu prea o poti numi relatie pentru ca daca lipseste una din cele 3 automat intervine minciuna sau feritul care incet incet va ruina relatia