| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Pot avea incredere intr-o ecografie abdominala facuta la 10 saptamani de la contact care a confirmat ca nu sunt gravida la fel ca si testele de sarcina?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În general da, poți face o analiză de sânge care spune dacă ești sau nu însărcinată. Dacă este sarcină este prezent hormonul sarcinii în sânge. Te adresezi medicului de familie.
Pa, pa.

| MikyMi a răspuns:

Da. Daca nici la ecograf nu s-a vazut nici un bebe e clar nu exista la tine in burtica. Totusi am impresia ca te framanti prea mult pe tema asta. De ce nu ai incredere nici in teste si nici macar in ecografie?!

| bilexa a răspuns:

Eu am descoperit ca sunt gravida cand aveam 11 saptamani de sarcina. Mi-am facut o ecografie vaginala si deja fatul avea mainile si picioarele dezvoltate, era ca un mini omulet. Deci da daca esti insarcinata ecografia iti releva deja acest lucru daca nu esti degeaba iti faci 1000 de teste de sarcina ca tot degeaba.

| nustiucenumesapun a răspuns:

Da.totusi in 10 saptamani se dezvolta fatul incat sa se vada la ecograf.