| anonim_4396 a întrebat:

Pot ca și major de 19 ani să am o relație non sexuală cu o minoră de 15 având în vedere faptul că părinții acesteia sunt de acord cu relația noastră?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, lasa o in pace si vezi ti de scoala si tu si ea

| ania a răspuns:

Daca sunt de acord parintii ia-o de nevasta si atunci e de acord si Dumnwzeu, alrfel nu ai binecuvantare peste relatia ta sexuala, indiferent ce alte persoane sunt de acord, tot va va condamna constiinnta si aduci blestem peste relatia sexiala.

| anonim_4396 explică (pentru ania):

Relație NON sexuală.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca ea este copil micut, inca incapabila sa discearna binele de rau, incapabila sa gandeasca si apoi, de ce i-ai strica copilaria unei fetite atat de mici, cu care nu te poti intelege, cand tu esti major si cauti de fapt sex?
Ai mare grija, ca joaca cu un copilas protejat de lege iti poate aduce puscaria.
Cauta-ti o fata de 18-19 ani cu care sa ai o relatie romantica, aia cel putin are minte si stie ce face.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Relație NON sexuală.
Simplă relație romantică fără acte sexuale

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce-ti trebuie un copil atat de mic si imatur?
Nu creiz ca ar fi nromal sa-ti cauti o fata de varsta ta, pentru ca-n tine pocnesc hormonii aia si mai mult ca sigur vei ajunge sa faci sex cu ea, ceea ce tot la puscarie te va duce.
Ce vrei tu de la o fetita de 15 anisori?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

E ilegal? Eu asta intreb