| DomnulMuratura99 a întrebat:

Pot face puscarie daca iubesc o persoana minora? Intre noi nu ai exista relatii intime sau etc..doar vreau sa fiu impreuna cu o fata minora

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă prin „împreună" înțelegi doar o relație, fără sex, peting sau luat de acasă - nu e nimic ilegal. Imoral - poate, dar dacă vei ști să fii mereu un gentleman, poate vei reuși să rămâneți împreună până ce ea va ajunge la vârsta la care să fie legal și să vă căsătoriți.

| Paul754880338 a răspuns:

Sentimentele nu sunt infractiuni, cel putin deocamdata.

| Plato a răspuns:

Sa clarificam putin, ce intelegi mai exact prin "minora". Peste sau sub 15? Si la fel de important, tu ce varsta ai?

| Andreeush a răspuns:

Dacă părinții fetei te denunță la poliție poți avea probleme.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Adry05 a răspuns:

Cat timp nu exista relatii intime si fata mai e si virgina clar n-ai ce sa patesti, nici in principiu daca are peste 16 ani nu prea ai ce sa patesti decat daca ea sustine ca a fost fortata sa intretina relatii intime.

| SergiuGruita420 a răspuns:

ESTI UN pedofil