| sanzi32 a întrebat:

Pot face test de sarcină după 9 zile de la contactul sexual neprotejat?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Poti face, insa il faci degeaba, fiindca un rezultat concret, clar, apare abia la o saptamana sau 10-14 zile dupa intarzierea menstruatiei.Mai devreme de atat iese fals, misleading.

| Madaxo97 a răspuns:

Poti, nu te oprește nimeni sa îl faci în ce zi vrei tu, dar nu va avea rezultatul corect dacă nu aștepți cât trebuie, si anume 3 saptamani de la contactul sexual neprotejat.

| Violleta2022 a răspuns:

De putut poti, dar testul este inutil si va arata eronat, find facuta mult prea devreme ca hormonul gravidiei sa poata apare in urina.

Un test corect de sarcina se afce DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata, care-i cea mai conetrata.